Head mägra-aastat!

Postitas Looduskalender - K, 03.02.2016 - 00.08
Autorid
Kirja pani Helen Arusoo
Pildistas Ingmar Muusikus
Image
Sisu
Mäger koduuksel.
 
Mäger        Meles meles
 
Mäger magab praegu enda rajatud uru mõnusas tagakambris ning temal pole hetkel uue aasta algusest sooja aga külma.  Meie aga hakkame tasapisi tema tegemisi jälgima ning jooksvalt tutvustama looma aastaringi.
 
Katsume veebikaamerasse saada pilti mägralinnakust ja tema kevadisest ärkamisest, selleks on vaja teha talvel luuretööd rajakaameratega. Talvesulade ajal käib ju mäger värsket õhku hingamas, siis võib ka uru ees leida värskeid jälgi.
 
Lisaks plaanime jälgida mõne konkreetse mägrapere tegemisi läbi aasta rajakaameratega teistes metsades. Tõenäosusega alustatakse tänavu esmakordselt Eestis mägra asurkonna seisundi jälgimise ehk seirega.
 
Tore on ka see, et  juba teist aastat on meil lätlastega ühine aasta loom - mäger. Ja nagu eelmisel aastal, nii on ka tänavu  oodata ühist fotokonkurssi lõunanaabritega. Ühine tähelepanu mägrale võimaldab väheuuritud looma tegemisi ühises infoväljas naabritega jagada.
 
Mägra-aastal löövad kaasa ka jahimehed sest mäger on olnud läbi aegade hinnatud jahiuluk ning kütid tunnevad teda hästi.  Jahimeestelt pärinevad väärtuslikud andmed, mille abil teadlased  mägra-alast tarkust koguvad.
 
Enne kui mäger taliuinakust ärkab, avame ka aasta looma kodulehe looduskalendri alalehena, mis saab aasta looma üheks infokanaliks.
 
Mägra-aasta kõneisikuteks on zooloog Tiit Hunt ja metsamees Vahur Sepp.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.