19. Matsalu loodusfilmide festival on pühendatud Rein Maranile

Postitas Looduskalender - N, 16.09.2021 - 10.10
Autorid

Teavitab Kalle Kõllamaa, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist

Image
plakat
Sisu

Matsalu loodusfilmide festival toimub sel aastal 15. – 19. septembril Lihulas, liikudes seejärel ühe nädala jooksul Narva, Tallinnasse, Tartusse ja teistesse linastuspaikadesse üle Eesti.

Rein Maran

Rein Maran. Foto Gaviafilm

Festivali avatseremoonia on sel aastal pühendatud Eesti loodusfilmi suurtegija Rein Marani 90. sünnipäevale. Rein Maran on olnud Eesti loodusfilmi tegijate põlvkonna vaimseks juhiks. Ta toetas MAFF-i sündi ja osales algusaastatel zürii töös, kujundades festivali filmide valikute valdkonda ja esteetikat.

Rein Marani ERR arhiivi filmivalik: LINK

Rahvusvahelise mõõtmega festival toob ka sel aastal kohale nii filme kui filmitegijaid üle kogu Euroopa. Filme on programmis kokku 60, neist 20 osaleb rahvusvahelises võistlusprogrammis. Programmi mahuvad linateosed nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonnaprobleemidest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui ka šamaanidest ning loodusmüstikast.

Filmid võistlevad kahes kategoorias: "Loodus" ning "Inimene ja loodus". Parimad valib välja asjatundjatest koosnev žürii. Keskkonnaameti poolt valitakse välja parim märgaladega seotud teemasid käsitlev film, mis saab Matsalu rahvuspargi eripreemia.

Sel aastal on festivali üheks oluliseks pärliks loodusfoto näitus. Lihula mõisas ja hiljem Tallinna loomaaias on võimalik näha Ungari loodusfoto viimase kolmekümne aasta parimaid palasid.

Keskkonnaameti poolt toimub laupäeval, 18. septembril kalateemaline töötuba „Kala kolm soovi ehk miks ja kuidas olla loodushoidlik kalasõber“, mille eesmärgiks on meie kalafauna, harrastuskalapüügiks seatud piirangute ja veekogude ääres loodushoidliku käitumise meelespea tutvustamine.

Matsalu loodusfilmide festivali kavaga on võimalik tutvuda kodulehel:

www.matsalufilm.ee

ja kõige operatiivsemalt olete kursis Facebookis – Matsalu Loodusfilmide Festival.

lk

https://kaitsealad.ee/et

Loome ja hoiame head elukeskkonda.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.