Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart
Pildistas Vello Keppart
Siin-seal oli näha veel õunu puudel
Nädal algas väga sooja päevaga – ööpäeva keskmine 8,7 °C, mis on vaatlusaastate keskmisest kuue kraadi võrra soojem. Esmaspäeval tõusis maksimaalne õhutemperatuur 12,4 kraadini. Veelgi kõrgemat õhutemperatuuri on Jõgeval hingedekuus registreeritud viimase 99 aasta jooksul varem ainult kolmel korral (1957., 1967. ja 2020. a), kusjuures novembrikuu senine soojarekord siinkandis (13,1 °C) pandi kirja eelmisel aastal 3. novembril.
Hall niidukäharikul teisipäeval
Vaatamata päikselistele selgetele päevadele nädala alguses, õhus öökülma ei esinenud, aga maapinnal oli teisipäeva hommikul hall maas.
Sarvkannike külmal teisipäeva hommikul
Kolmapäevast kuni nädala lõpuni püsis taevas valdavalt pilves ning päevad olid sompus ja sajused. Õhutemperatuur jäi kolmapäevast reedeni nii öösel kui päeval viiest kraadist kõrgemaks, ööpäeva keskmine püsis seitsme kraadi läheduses.
Nädala lõpuks ilmad jahenesid. Laupäeval tuli päike mõneks tunniks nähtavale ja õhtul tekkis vihmahoogude vahel ilus selgete värvidega vikerkaare täiskaar taevasse.
Pühapäevaks langes ööpäeva keskmine õhutemperatuur 3,4 kraadini, minimaalne õhutemperatuur nulli lähedale.
Novembri esimese nädala sajusummaks kogunes 26 mm. Suurimad ööpäevased sademete summad mõõdeti reedel (9 mm) ja pühapäeval (8 mm).
Kauni kukeharja õisik
Soojade ilmadega jätkus rohukasv ja niideti veel murusidki.
Mitmed lilled jätkasid õitsemist.
Saialilled jätkasid õitsemist
Endiselt oli näha üksikuid haneparvi lendamas.
Eelmisel nädalal linnast kadunud hakid ilmusid tagasi.
Jõgeval 8.11.2021.