Valentinipäevast on nüüd küll juba terve kuu möödas, kuid siin on teile valentinipäevaaegne video hundiromansist. Tegu on 13. veebruaril Minnesotas rajakaamerasse jäänud kurameerimisega.
Video allikas: Voyageurs Wolf Project
Tekst: Laura Kiiroja
Paaritumishooaeg kestab huntidel terve veebruari. Isastel hakkavad hormoonid möllama õieti juba detsembris ning õhus on armastust ka jaanuaris, kuid veebruar on see peamine paaritumishooaeg, sest siis on emasloomad võimelised tiinestuma. (Põhjapoolsematel aladel võib see aset leida märtsis.) Tiinus kestab kriimsilmadel 63 päeva ning meie kliimas on kutsikaid oodata aprilli lõpus või mai alguses. Enamasti sünnib 4-6 kutsikat.
Vabalt looduses elavate huntide kurameerimist ei õnnestu inimsilmal just sageli näha, mistõttu on tegu hinnalise kaadriga. Filmile jäi Voyageurs rahvuspargi Cranberry Bay hundikarja juhtpaar koos ühe oma eelmise aasta võsukesega. Suur ja hele hunt on karja juhtisane (teadlased on nimetanud teda kõlavalt V083-ks). Pisemat kasvu hunt on karja juhtemane V084. Paar on varasemalt koos juba vähemalt kaks pesakonda üles kasvatanud.
Nagu lapsevanematele tuttav, siis privaatsust intiimseteks momentideks kipub väheks jääma. Nii ka hundiperes. Vanemad oleks saanud palju rahulikumalt õrnutseda, kui poiss poleks kogu aeg oma nina vahele toppinud. …Vähemalt kasvu ja huvi järgi emaslooma taguotsa osas ütleks, et tegu oli meessoost järglasega. Mis sa teed ära, kui oled noor ja hormonaalne hundipoiss ning koged esmakordselt indleva emaslooma lõhna - kahtlemata pakub huvi. Kes videot heliga jälgib, kuuleb aga selgelt, et hundiema oskas oma võsukest vägagi konkreetselt korrale kutsuda. Nii see on - sugulusristumist esineb looduses elavate huntide puhul väga harva.
https://www.facebook.com/