Rahvusloom

Mida šaakal sööb?

Postitas Aasta Loom - P, 06.06.2021 - 11.51
Avapilt
Sisu

Rebase ja hundi sugulased - šaakalid - on Tallinna elama kolinud. Kaader on võetud koolilaste rajakaamerale jäänud videost.

 

Kahe nädala eest näitasime videot Tallinna koolilaste rajakaamerasse jäänud šaakalitest. Seepeale küsiti, miks tundub šaakal kompostihunnikutes käies söönuks saavat ja hunt mitte, ometi šaakal ja hunt näivad vaid suuruse poolest erinevad. Sel nädalal tutvustamegi täpsemalt šaakali toidulaua iseärasusi.

 

Tõsi, suurus on hundi ja šaakali menüü määramisel oluline faktor. Hallhunt on tippkiskja, kes kaalub täiskasvanuna enamasti 30-40 kg. Euraasias elav harilik šaakal seevastu kaalub täiskasvanuna 7-15 kg ning on ökoloogilise niši poolest mesopredaator ehk keskmise astme kiskja. Erinevalt hundist on šaakal pigem omnivoor, sest taimne toit moodustab tema menüüst 20-40%.

 

Hundiperel on uruhooaeg

Postitas Aasta Loom - P, 30.05.2021 - 10.00
Avapilt
Sisu

Hallhundi pered kõikjal maailmas on praegu paiksemad kui ülejäänud aastal ning seadnud oma elu kutsikakeskseks. Sestap on paslik tutvustada hundikutsikate lastetuba.

 

Uru valib, renoveerib ja vajadusel kaevab valmis hundimamma. Teistel täiskasvanud karjaliikmetel siin suurt sõnaõigust pole. Uru tüübi, sisekujunduse ja asukoha suhtes on hundiemadel aga vabad käpad. Mõni eelistab kivist koopaid, teine puidust, mõni mamma kaevab aga uru hoopis mäenõlvale. Kellele meeldivad kitsamad, kellele avaramad puuõõnsused või juurealused. 

 

hundiurg

Eestist leitud hundipere urg. Foto: Laura Kiiroja

 

Huntide hierarhiast

Postitas Aasta Loom - P, 09.05.2021 - 10.14
Sisu

 

Varasemalt oleme teiega jaganud videot hundikutsikatest, kes oma vanemate ees end vabatahtlikult selili viskavad ja toitu nuruvad. Sellega oleme selgitanud, et erinevalt koerakoolituse maailmas levinud müüdile, ei suru hundivanemad oma järglasi jõuga selili ega sunni neid vägisi alluma.

 

Hundi kuulutamine rahvusloomaks õnnestus tänu lambakasvatajate toele

Postitas Aasta Loom - R, 23.04.2021 - 11.15
Avapilt
Sisu

 

Täna, 23. aprillil, kolm aastat tagasi kuulutati hunt rahvusloomaks. „Hunt on kõikidest üle,“  ütles tookord oma avasõnas Aleksei Turovski pidulikul sündmusel Rahvusraamatukogu loodusõhtul. Väljakuulutamise ajaks sai valitud just jüripäev, kuna pärimuse järgi olid hundid tuntud kui püha Jüri kutsikad ning selle päeva ended olid esivanematel tugevasti seotud karjakasvatamisega. Usuti näiteks, et sel päeval tehtud maagilised rituaalid hoiavad hundi karjast eemal.

 

Eesti hunt leidis „pruudi“ Venemaalt

Postitas Aasta Loom - P, 18.04.2021 - 09.00
Avapilt
Sisu

Kahe ja poole aastaseks elanud isahunt rändas uue elupaiga otsingutel Pärnumaalt Narva taha, ületades selleks Narva-Jõesuu kandis piirijõe.

Foto: Marko Kübarsepp

 

Kanaküla lähistel Pärnumaal märgistati 06. septembril 2019 aastal isane hunt jälgimisseadmega. Vene jahimehed tabasid sama hundi 2020. aasta detsembris Kotelski looduskaitsealal.

Üleannetud hundikutsikad

Postitas Aasta Loom - P, 11.04.2021 - 10.00
Sisu

 

Märtsi lõpus õnnestus Yellowstone’i rahvuspargi (USA) töötajatel välja uurida, kes käib viimasel ajal parklast liikluskoonuseid varastamas ja aeg-ajalt ümber paigutamas. Teolt tabatud süüdlased õnnestus lausa videopildile saada. Tegu oli Wapiti Lake hundikarja 11 kuu vanuste kutsikatega. Kari oli mõnda aega piirkonnas asuva piisonikorjuse kallal einestanud. Kõhud täis ja meel rõõmus, otsustasid väikesed vandaalid oma mängulusti liikluskoonuste peal välja elada.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.