Rahvusloom

Üleannetud hundikutsikad Aasta Loom P, 11.04.2021 - 10.00
Sisu

 

Märtsi lõpus õnnestus Yellowstone’i rahvuspargi (USA) töötajatel välja uurida, kes käib viimasel ajal parklast liikluskoonuseid varastamas ja aeg-ajalt ümber paigutamas. Teolt tabatud süüdlased õnnestus lausa videopildile saada. Tegu oli Wapiti Lake hundikarja 11 kuu vanuste kutsikatega. Kari oli mõnda aega piirkonnas asuva piisonikorjuse kallal einestanud. Kõhud täis ja meel rõõmus, otsustasid väikesed vandaalid oma mängulusti liikluskoonuste peal välja elada.

 

Kevade ootuses - algab kutsikate aeg Aasta Loom P, 04.04.2021 - 10.00
Sisu

Hundikutsikad oma esimesel elukuul Minnesotas, mis on kliima poolest kuu aega Eestist ees.
Allikas: https://www.facebook.com/VoyageursWolfProject

 

Tänavusest hundijahist kokkuvõtvalt
Avapilt
Aasta Loom P, 28.03.2021 - 16.24
Sisu

Kuu aega tagasi, 28. veebruaril lõppes tänavune hundijahihooaeg. Jahihooaja lõpu seisuga kütiti Eestis lubatud 149 hundist 131, lisaks üks eriloaga lastud Harjumaa hunt.

 

Hundijahiks antakse Eestis lube kahes järgus. Esmalt andis Keskkonnaamet loa 140 hundi küttimiseks. Tuginedes jahihooaja käigus kogunenud lisaandmetele, anti 12. veebruaril luba veel 9 isendi küttimiseks. Need lisaload olid suunatud kärntõves vaevlevate võsavillemite likvideerimisele ja kahjustustega piirkondadesse.

 

Koiott ja kobras linnas
Avapilt
Aasta Loom P, 21.03.2021 - 10.00
Sisu

 

Sel nädalal levis Kanada uudistes vahva fototõestus Kanada rahvuslooma kopra ja üksiku koioti ootamatust kohtumisest Calgary linnas. Koiott pidi lõpuks siiski tunnistama, et kopraga ei maksa jantida.
 

Sierra blogi- kutsikas Pepa õpib juba Hugo kõrvalt Aasta Loom P, 14.03.2021 - 14.27
Sisu

 

Polaarhundid - kes nad on?
Avapilt
Aasta Loom P, 07.03.2021 - 09.00
Sisu

National Geographic Eesti veebruarikuu numbris on tore artikkel ajakirjaniku kontaktist Kanadas Ellesmere’i saarel elavate polaarhuntidega! Lisaks sellele, et polaarhundid on oma madalamatel laiuskraadidel elavatest suguvendadest hulga heledamad, eristab neid ka inimhirmu puudumine.
 

Hundimuumia igikeltsas
Avapilt
Aasta Loom P, 28.02.2021 - 09.00
Sisu

Kanadas avastatud hundikutsikas, kes elas 57 000 aastat tagasi.

 

 

Paar aastat tagasi jagasime uudist Siberi igikeltsast avastatud 18 000 aastat tagasi elanud isase kutsika säilmetest. Vaatamata sellele, et kutsikas oli imetlusväärselt hästi säilinud, ei andnud DNA testi tulemused vastust selle kohta, kas nüüdseks nime Dogor kandva kutsika näol oli tegemist hundi või koeraga.


Möödunud detsembris avaldati aga Kanadas, Yukoni provintsis avastatud veelgi vanema kutsika säilmete uurimise tulemused. Tegu on emase hundikutsikaga, kes elas ligi 57 000 aastat tagasi! Kutsikas, kelle DNA analüüs näitas selgelt, et tegu on iidse hundiga, sai nimeks Zhùr.

Zhùr on kõige täielikumalt säilinud hundimuumia, mis iial avastatud - ainult silmad on puudu! Seetõttu on õnnestunud tema toonast 7-nädalast eluolu päris põhjalikult uurida.

 

Mälestame hundiuurijat Ilmar Rootsit
Avapilt
Aasta Loom E, 22.02.2021 - 16.44
Sisu

Ilmar oskas ka hunte ulguda, kasutades selleks lambiklaasi: „On olnud suur õnn, kui nad on suvatsenud vastata.

VIDEO: "Merehundid" - ranniku hallivatimehed Aasta Loom P, 21.02.2021 - 09.00
Sisu

Ammu aega tagasi jagasime paari lühikest videoklippi tutvustamaks Kanadas, Briti Columbia provintsi rannikualadel elavat hallhundi alamliiki, rannikuhunti. Nüüd on loodusfotograaf Maxwell Hohn andnud välja rannikuhuntidest lühidokumentaali.
 

Huntidele tehti eneseteadlikkuse test Aasta Loom P, 14.02.2021 - 10.34
Sisu

 

USAs Indiana osariigis asuva Wolf Park loomapargi sotsialiseeritud hundid, kellel me ikka aeg-ajalt silma peal oleme hoidnud, on taas teadusesse panustanud. Seekord aitasid nad Tomski Riikliku Ülikooli (Venemaa) teadlasel Roberto Cazzolla Gattil ja tema kolleegidel leida tunnistust selle kohta, et ka huntidel on eneseteadlikkus.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.