Rahvusloom

Täna jõudsid hundimündid ringlusse

Postitas Aasta Loom - K, 20.10.2021 - 20.54
Avapilt
Sisu

Täna lasi Eesti Pank ringlusse miljon Eesti rahvusloomale pühendatud 2eurost münti, mille peal on põlise kuusemetsa taustal uluv hunt. „Hunt on esimene loom, keda kujutatakse Eesti mündil,“ ütles Eesti Panga president Madis Müller avakõnes.  

 

2018. aastal valiti susi rahvusloomaks, kuna hundil on eestlaste kui metsarahva elus olnud oluline roll nii minevikus kui olevikus. Susi sümboliseerib looduse tervikut ja tuletab meelde, et saaklooma kõrval on looduses koht ka kiskjal. 

 

Rahvuslooma mündi kunstnik tutvustab, kust mündi ideed tulid

Postitas Aasta Loom - P, 17.10.2021 - 13.05
Avapilt
Sisu

Tuleval kolmapäeval lastakse pidulikult käibele uus 2eurone pühendusmünt, millel näeme tähtede all uluvat hunti kuusemetsa taustal. Ajame juttu mündikavandi autori, noorukese kunstniku Maria Meosega, kes pole elus ise küll hunti näinud, aga loodab kunagi kohata.

 

Tutvusta end palun natuke - kust Eesti kandist oled pärit?

Olen sündinud ja kasvanud Tallinnas. Igal vabal hetkel võtan ma suuna linnast välja loodusesse, leian sealt alati inspiratsiooni. Ükskõik kas siis sügisel metsas seenel käies, suvel mere ääres või talvel lumelauda sõites. Leian, et igal aastaajal on oma võlu, mis kutsub seda avastama. Suviti on meil perega traditsiooniks kujunenud Saaremaal akusid laadimas käia. Ma arvan, et ideaalseks puhkuseks ei peagi kusagile kaugele sõitma, vaid piisab väikesest saunamajast, võrkkiigest mändide vahel ning soojast rannaliivast. 

VIDEO: kuus hundipõnni mängivad

Postitas Aasta Loom - P, 26.09.2021 - 16.38
Sisu

2020. aasta augustis salvestatud videos on rajakaamerasse jäänud kuue hundikutsika müramine.
Video: Marko Kübarsepp

 

Tundub, et lastel on kõhud täis ja tuju hea. Kutsikate puhul on tavaline, et kohe pärast söömaaega tuleb peale kange energiapahvakas, mis mängutuhinas välja elatakse. Peale mängu on aga kombeks leiba luusse lasta.

 

Hundikutsikad tee peal - Eestis ja Ameerikas

Postitas Aasta Loom - P, 12.09.2021 - 13.40
Sisu

 

5. septembril jagas Katrin Kalev läbi autoakna jäädvustatud videot ja pilte kruusateel kohatud kuuest hundikutsikast. Kuna kaadrid on haruldased ja kodumaised, siis vaatamata niigi laialdasele meediakajastusele, tutvustame neid siiski ka rahvuslooma lehel - et vaatepilt saaks ka meie kroonikasse jäädvustatud:) Tutvustame ka sarnast vaatepilti Ameerika oludes.

Teadlastel õnnestus analüüsida ürghundi DNAd

Postitas Aasta Loom - E, 23.08.2021 - 10.38
Avapilt
Sisu

“Troonide mängu” fännid ilmselt mäletavad sarjas esinenud eelajaloolist hunti, keda inglise keeles nimetatakse dire wolf. Eesti keeles oleks tema nimetus otsetõlkes kohutav/õudne hunt, keda võiks hellitavalt kutsuda ka jubehundiks... Aga "Troonide mängu" raamatute ja seriaali eestikeelsetes tõlgetes on kasutatud nimetust "ürghunt", nii et nimetagem teda praegu sedasi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.