Kurepoegade sünnipäev

Postitas Looduskalender - L, 02.07.2022 - 12.02
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis Illi, LK foorumist

Image
Nelik
Sisu

Nelik

 

Must-toonekurg           Ciconia nigra

 

Karula pesapojad saavad viie nädala vanusteks, aga kasupoeg Jõgevamaa pesast on nädala jagu vanem. Samas kasulaps ja Karula pesa suurim kaaluvad mõlemad veidi üle kahe ja poole kilo. Pisemad veidi üle kahe kilo ja see paistab veebikaamera jälgijatele täiesti märgatavana.

Kasulaps Boonus hakkab pisitasa üle võtma pesaelanike kombeid ja tavasid. Vana- ja noorlindude suhtumine paistab omaksvõtvana. Loodame kohanemisel ja edaspidisel parimat.

Teine Jõgevamaa pesa kasulaps viidi samas maakonnas paiknevasse pesasse kelle isaslindu kutsutakse Eediks ja selle kurepaari pesas kasvab samuti kolm poega. Pesa kõrvale paigutati rajakaamera ja selle pildid kõnelevad, et kasulaps on samuti kohanenud pesaeluga nagu Boonus.

Kotkaklubi liikmed on mõlema pesa vanalindude toitumisojadele paigaldanud kalasumbad mida täidetakse mõnepäevaste vahedega, et suuri neljaliikmelisi noorlindude pesakondi oleks vanalindudel veidi kergem toita.

Kolmanda Jõgevamaa kurepojaga juhtus kliiniku välipesas õnnetus kus ta oli tehispesast öösel välja kukkunud ja hukkunud. Hea, et kaks pesapoega on leidnud omale uue vanemad ja mõlemad kolm seltsilist kellega koos kasvada.

Täname LK foorumi liikmeid, kes on toimunut päevikuna kajastanud, kuvatõmmiste ja videoklippidega varustanud. Must-toonekurgi uurivatele ornitoloogidele on selline materjal asendamatu. Tänud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.