Kanakullikaamera lõpetab ülekande

Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Image
Sisu

Noorlinnu alapoole sulestik on pikitriibuline, kui vanalindudel põikitriibuline

 

Kanakull        Accipiter gentilis

 

Kanakullide paar kasvatas ülesse kolm noort haugast, kes said nüüdseks seitsme nädala vanusteks. Pesa läheduses ei kuule me enam pesapoegade kiljumist ehk pesaelu aeg lõpeb. Tuletame meelde, et kanakullide pesaelule saime me kaasa elad kolm kuud ja emaslind munes esimese muna pesasse 13. aprillil.

Veebikaamera ülekanne ei taha vihmaste ilmadega hästi toimida. Kevade poole, kui puudel lehti vähe toimis ülekanne hästi, aga lehestik on suureks kasvanud ja eriti märgade lehtedega puud ei taha signaali kuidagi läbi lasta.

Looduses ja teadupärast ka linnakeskkonnas on nüüdseks noorlindude lisandudes kanakullide arvukus suurem. Pane tähele, et vanalindude alapool on põiki vöödiline, siis noorlindudel pikitriibuline.

Vanalindudest on emaslinnud isaslindudest oluliselt suuremad. Kui lennupildis on isaslindude tiibade siruulatus umbes meeter (ligilähedaselt sellised paistavad ka noorlinnud), siis täiskasvanud emaslinnu tiibade siruulatus võib paista paarkümne sentimeetri jagu suuremana. Kanakullide tiivad paistavad ümarad, saba kitsas, pikk ja nelja laia vöödiga.

Täname vaatajaid ja LK foorumi liikmeid, kes päevikut pidasid. Loodame tuleval aastal uuesti kanakullipaariga kohtuda, kui nad oma mitmest kasutatavast pesast peaksid just kaamerapesa valima.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.