Kuuse-kooreüraski teine põlvkond on tulekul

Postitas Looduskalender - E, 11.07.2022 - 11.11
Autorid

Keskkonnaagentuur annab teada

Fotod Arne Ader

Kuuse-kooreürask

Kuuse-kooreürask ( www.loodusemees.ee )

Sisu

Keskkonnaagentuuris ja Riigimetsa Majandamise Keskuses (RMK) kogutud andmed kuuse-kooreüraski lendluse kohta näitavad, et intensiivne tegevus hakkas pihta mai alguses. Üraskile sobivad soojad ilmad on nende arvukust suurendanud.

Kuuse-kooreüraskid püünise kogumiskastis

Kuuse-kooreüraskid püünise kogumiskastis

Hoogne lendlus kestis praktiliselt terve mai kuu, pidurdudes veidi juuni esimesel nädalal ning pöörates seejärel taaskord tõusuteele. Keskkonnaagentuuri metsaosakonna peaspetsialist Merit Fjodorovi sõnul oli üraskite arvukus jaanipäeva nädalal mõnevõrra madalam, ent hakkas siis taas suurenema. „Kui mais sattusid püünistesse talvitumiskohtadest väljunud üraskid, siis juunis nägime valdavalt juba haude rajanud ja uue pesakonna rajamiseks sobivat paika otsivaid putukaid. Pärast jaanipäeva olid enamuse vaatlusaluste püünispuude koore all kuuse-kooreüraski nukud ning mõni noormardikas,“ selgitas peaspetsialist.

Kuuse-kooreüraski arenguks soodsate ilmade püsimise korral algab juunis koorunud noormardikate lendlus ja üraski teise põlvkonna haude rajamine juuli teises pooles või kuu lõpus.

Seoses teise põlvkonna tulekuga palume metsaomanikel jätkata kuuse-kooreüraski tõrjega.

Kooreüraski pilupüünised

Kooreüraski pilupüünised

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.