Karula kurepesa elukorraldusest

Postitas Looduskalender - L, 23.07.2022 - 09.09
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis Svenja, LK foorumist

Image
Jälle laupäev ja nädala jagu vanemad kurepojad
Sisu

Jälle laupäev ja nädala jagu vanemad kurepojad

 

Must-toonekurg           Ciconia nigra

 

Alustame kasulaps Boonusest, kes on tänaseks juba üle kahe kuu vanune, täpsemalt 62 päevane. Boonus ja pesapoegadest suurim (jalarõngaga 718W) said omale esmaspäeva öösel vastu teisipäeva raadiosaatjad: LINK

Tavapärase pesaelu juures, kus kõik on enam vähem sarnase arenguga, alustavad noorlinnud pesast välja lendama umbes nädala möödudes, kui ollakse saanud kahe kuu vanusteks. Karula pesas on kasupoja ja noorema ning pisema pesapoja vanuste vahe üheksa päeva.

Kaks vanemat kurepoega koorusid samal päeval. Nemad said täna kaheksa nädala vanusteks, pisem on nimetatud kurepoegadest veel kolm päeva noorem ehk 53 päeva vanune.

Poegade toitmist abistavad kalasumbad, mida isaslind Karl hästi kasutab ja toidab poegi kolmel korral päevas. Emaslind Kaia toob pesasse poegadele toitu tavalisemalt kahel korral olles sageli otsinud ojalähedastelt heinamaadelt või niitudelt kahepaikseid. Raske on suurte tiibadega vehkivate kurepoegade vahelt näha millega  vanalinnud neid toidavad.

Kurepoegade sulgimine hakkab tasapisi otsakorrale jõudma ja sel nädalal on öösiti vanalinnule kohaselt püsti magatud, aga veel mitte kogu öö.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.