Must-toonekurg Karli saatja töötab

Postitas Looduskalender - R, 23.09.2022 - 15.15
Autorid

Karli asukoht rändekaardil

Image
Sõja jalust on Karl jõudnud Ukraina ja Moldova piirile
Sisu

Sõja jalust on Karl jõudnud Ukraina ja Moldova piirile

 

Must-toonekurg           Ciconia nigra

 

Karula isaslinnu Karli (kasutatakse ka nime Karl II) raadiosaatja annab signaali ja kaardilt näeme tema asukohta ehk huvilised elasid teadmatuses ja muidugi muretsesid kaks ja pool nädalat teadmatuses. Kõigi teiste Karula asukatega on kõik korras ja usutavalt teeme esmaspäeval rändest ülevaate.

Peale raadiosaatja vaikimist saime eile  õhtused andmed, et isaslind Karl II jõudis Ukraina-Moldova piirile, Dnestri jõe deltasse. Andmetest selgus, et Karl II oli lennanud 5. septembril oma tavapärasesse peatuskohta Musta mere rannikul ööbides Perekopi lahel, aga järgmisel päeval lendas varasemaid toitumiskohti kontrollides sealt ära, 80 km põhja poole Dnipro jõe luhtadele.

6.-19. septembrini peatus Karl II Dnipro jõe luhal, sõjaliselt üsna kuumas kohas Hersoni ja Kahovka vahel. 19. septembril käis Karl veel vaatamas, kas tingimused Musta mere rannikul on rahunenud, aga pööras tagasi Dnipro luhale ja sealt lendas 20. septembril edasi loode suunas otsides sobivaid toitumiskohti. Kahe päevaga jõudis Karl II ilma head toitumiskohta leidmata Moldova piirile, Dnestri jõe deltasse (22. septembri õhtuks).

Vaata rändekaarti: https://birdmap.5dvision.ee/

Tänased LK foorumi kanded: LINK

Kus „kadunud poeg“ ringi liikus

Kus „kadunud poeg“ ringi liikus

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.