Miks märkame rohevinte arvukalt?

Autorid

Fotod Arne Ader

Rohevindid

Rohevindid ( www.loodusemees.ee )

Sisu

 

Rohevint        Chloris chloris

 

Rohevintide läbiränne ei ole soojade ilmade tõttu veel läbi saanud, aga ka talvel saavad nad meil kenasti hakkama. Osad lahkuvad veel lõuna poole, kuid meile talvituma jääjate arvukust võiks hinnata paarisajale tuhandele linnule, kes seltsingutena ringi liiguvad.

 

Rohevint

Rohevint

Emaslindude sulestik paistab tuhmim ja pruunide vöötidega, aga ka liigitunnus kollane tiivatriip, on märgatavalt kitsam. Sarnaselt näevad välja nii emas- kui möödunud suvistel noorlindude sabavöödid, mis paistavad vaid aimatavalt.

 

Rohevint

Rohevint

Isaslindude sulestik paistab hoopis kirkamana välja. Erekollane tiivatriip paistab ergult ja lennupildis paistab tiibadel kollane laik.

Rohevintide silmaiiris on tumepruun. Jämedavõitu noka tipp veidi tumedam, aga tähelepanelik märkab rohevintide nokal nii roosat, kui kollakat värvitooni. Jalad on rohevintidel roosad.

Suuruselt on rohevindid põldvarblastest veidi suuremad. Pikkust umbes viisteist sentimeetrit kolmekümne grammise kaalu juures.

Kindlasti saavad rohevindid olema talilinnukaamera igapäevase külalised. Tahaks ühte tähelepanekut ikka mainida, sest vastu kevadet kuluvad ära rohevintide hallikad suletipud, mis muudab isaslindude alapoole oliivroheliseks ja seljasulestiku hallikasroheliseks, kui emaslinnu sulestik saab rohkem pruunika varjundi.

Rohevintide vaatlused: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.