Kes veel võivad meie keldrites talvituda?

Autorid

Video salvestas ja pildistas LK-team

Image
Sisu

Keldriöölased

 

Nn „vana aja“ keldrites, kus säilitatakse juurvilju, õunu ja  hoidised, on talvevõõrad leidnud omale rahuliku paiga, et talveaeg üle elada.

Kusagil kõrgemal ehk sagedamini keldrilael või kiviseintel võime märgata heledamate tiibadega keldriöölaseid või tumedamate tiibadega paakspuuvaksikud. Tähelepanelik võib leida ka teisi talvitujaid…

 

Keldriöölane             Scoliopteryx libatrix

 

Üpris tavaliste keldriöölaste hallidel sakiliste servadega esitiibadel hakkavad silma oranshikad triibud. Tiibade siruulatus peaks neil olema üle nelja sentimeetri.

Keldritesse talvituma jäävaid liblikaliikide valmikuid ei ole palju. Ööliblikate hulgas peetakse keldriöölaseid pikaealisteks, sest võivad elada kauem kui aasta. Möödunud suve teise põlvkonna valmikud koorusid juulikuus ja soojal sügisel võisime neid  tänavalaternate valguses tiirlemas näha veel oktoobrikuus.

Teadmiseks, et läbikülmumist keldriöölased ei karda.

Paakspuuvaksik

Paakspuuvaksik

 

Paakspuuvaksik        Triphosa dubitata

 

Paakspuuvaksikute tiivad on hallid ja tumedama kirjaga kui keldriöölastel, kellest ollakse ka veidike pisemad ning laternate valgusvihus nad ei tiirelnud. Sobivaid talvituspaiku otsisid paakspuuvaksikute valmikud omale juba oktoobri alul, aga lisaks maakeldritele pakuvad neile talvitumispaika ka puude õõnsused.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.