46. NÄDAL 13.11.2023 - 19.11.2023. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 21.11.2023 - 10.10
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Muttide tegevusjäljed
Sisu

Muttide tegevusjäljed

Nädal kujunes tavapärasest külmemaks. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus ‑4,3…1,8 kraadini, mis oli normist (keskmine 1991…2020) 0,4…5,1 kraadi võrra madalam.

Õhutemperatuur püsis esmaspäevast kolmapäevani plusspoolel, alates neljapäevast langes alla nulli. Nädala maksimaalne õhutemperatuur (3,6 °C) mõõdeti Jõgeva ilmajaamas esmaspäeval ja minimaalne (-9,0 °C) pühapäeval.

Sademeid kogunes nädala jooksul 14,7 mm, mis sadasid maha vihma, lörtsi ja lumena.  Kõige suurem ööpäevane sajusumma (10,4 mm) läks kirja esmaspäeval. Sel päeval tuli enamus sademeid vihmana, aga õhtul hakkas sadama lörtsi ja lund.

Teisipäevane lumikate

Teisipäevane lumikate

Teisipäeva hommikuks kattis kõrgema lamandunud kuivanud kõrtega rohumaid valge lumekord. Kuna maa püsis sula, siis jäid künnipõllud ja orasepõllud lumeta.

Ka kolmapäeval sadas vihma hulka lörtsi. Neljapäeva hommikul olid asfaltteed märjad ja kohati esines „musta jääd“, muld hakkas vähehaaval tahkemaks muutuma.

Maastik neljapäeval

Maastik neljapäeval

Reede hommikuks, kui muld oli pealt kõvaks külmunud, kattis maad õhuke lumekirme nii orasetaimede vahel, kui künnipõldudel. Kuigi õhutemperatuur püsis miinuspoolel, kadus lumekirme järgmiseks hommikuks.

Pühapäeva hommikul oli hall maas, hilisõhtul hakkas lund sadama.

Jõgeval 20.11.2023.
 

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.