"Tere, Kevad!" kutsub taas!

Postitas Looduskalender - E, 19.02.2024 - 20.20
Autorid

Tere, Kevad 2024 ootab osalejaid

Sisu

Täname teid, et olete aidanud meil senini kevadeti koos kevadet otsida ja leida!

Kutsume teid taas osalema loodushariduslikus ettevõtmises "Tere, Kevad". Osalema on oodatud lasteaedade vanemate rühmade lapsed ning põhikooli noorema astme õpilased koos juhendajatega.

Kevadeotsimine algab märtsis ja kestab mai lõpuni. Sellest aastast on meil mõned tehnilised muudatused, neist on juttu allpool.

"Tere, Kevade" eesmärk on õpetada lapsi märkama loodust meie ümber ja seal toimuvaid muutusi. Lapsed õpivad tundma ning looduses leidma looma- ja taimeliike: vaadeldakse 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumist kevadisse loodusesse. Kevadekuulutajateks on valitud esimesena õitsema hakkavad taimed (nt sinilill, paiseleht), saabuvad rändlinnud (nt põldlõoke, kuldnokk), esimestena ärkavad liblikad (koerliblikas ja lapsuliblikas) ja kahepaiksed (rohukonn), esimesed seened (kevadkogrits). Lapsed sisestavad nende ilmumise kuupäeva kevadvaatluste kodulehel asuva lihtsa vormi kaudu andmebaasi ning kevade saabumist üle Eesti saavad veebis jälgida nii osalejad kui ka kõik teised huvilised.

Lisaks loodusvaatlustele sisaldab "Tere, Kevad!" ka mitmeid võimalusi lisategevusteks - kõik osalejad saavad veebi panna oma joonistusi kevadekuulutajatest ja kevadluuletusi, toimub kevadfotode konkurss. Lisategevused annavad võimaluse lõimida loodusvaatlusi paljude teiste õppeainetega. Loodusviktoriini käigus on lapsed nii küsijate kui ka vastajate rollis.

Kevadvaatluste töökeel on eesti keel, kuid olulisemad juhendmaterjalid on veebis olemas ka vene keeles.

Juhendavatel õpetajatel palume oma grupid registreerida niipea kui võimalik.

Registreerimine, lisainfo kevadvaatluste ja muude tegevuste kohta on leitav aadressil:

http://terekevad.ee

20. veebruaril toimub osalevate gruppide juhendajatele koolitus, mille käigus tutvustame kevadvaatluste veebikeskkonda ja tegevusi. Täpsem info kevadvaatluste veebilehe menüüs 'Registreerimine'.

Lisainfo:
kevadorg@googlegroups.com

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.