Mage sõstar õitseb

Postitas Looduskalender - L, 18.05.2024 - 08.08
Autorid

Pildistas LK team

Image
Mage sõstar õitseb
Sisu

Mage sõstar õitseb

 

Mage sõstar        Ribes alpinum

 

Selline tihe ja laiuv põõsas, mis peenikeste ning rohkesti hargnevate okstega umbes pooleteise meetri kõrgune, aga kasvab ka kõrgemaks.

Magesõstrad on kahekojalised ehk ühel põõsal on ainult emas- ja teisel isasõied. Nii võime märgata isaspõõsaid, mis marju kunagi ei kanna.

Õied on põõsal rohekaskollased, pisikesed ja püstistes kobarates. Emastaimede õied paiknevad 2-4 kaupa, isastaimedel 8-12 kaupa ja on seega umbes kolme ja poole sentimeetristest emastaime hõredamatest õiekobaratest poole pikemad.

Kasvab nii mererandades, lookadastikes, kui segametsades. Põõsas on värhenõudlik ka mullastiku suhtes, külmakindel, talub suvist põuda, aga õitseb varjus vähe

Kasvab nii mererandades, lookadastikes kui segametsades. Põõsas on värhenõudlik ka mullastiku suhtes, külmakindel, talub suvist põuda, aga õitseb varjus vähe.

Lehed kolme või viie hõlmaga ja kuni kuue sentimeetrised. Põõsa vanemate okste koor tuhkhall, noored võrsed kollakad või hele­pruu­nid. Talub pügamist ja kasutatakse seetõttu ilupõõsana linnades.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.