Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart
Pildistasid Tiit ja Vello Keppart
Päike on kell kolm õhtul juba üsna madalal
Esmaspäevast neljapäevani kõikus ööpäeva keskmine õhutemperatuur 1,0…2,8 °C piires, mis ületas normi (keskmine 1991-2020) 0,4…2,3 kraadi võrra.
Nädala kolmel viimasel päeval aga oli ööpäeva keskmine õhutemperatuur normist 0,4…2,8 kraadi võrra külmem, kõikudes -0,7…-2,9 kraadi piires. Minimaalne õhutemperatuur langes Jõgeva ilmajaama andmetel laupäeval -5,4 ja pühapäeval -8,6 kraadini, kusjuures laupäeval püsis õhutemperatuur ööpäevaringselt miinuspoolel.
Nädala maksimaalseks õhutemperatuuriks registreeriti esmaspäeval 4,4 °C.
Sademeid kogunes nädala jooksul 27,1 mm. Suurimad ööpäevased sajuhulgad mõõdeti Jõgeva linna idapiiril asuvas ilmajaamas esmaspäeval (9,5 mm) ja kolmapäeval (8,3 mm).
Esimene lumikate kolmapäeval
Teisipäeva õhtul hakkas lund sadama. Kolmapäeva hommikul tuiskas ja ümbrus oli üleni lumega kaetud. Sula lumi oli kleepunud puude okstele. Teedel raskendas lume sulamisest tekkinud vesi ja märg lumemass liiklust.
Esimene õhukene lumikate sulas päeva jooksul ära. Uus püsivam lumikate tekkis reede hommikuks. Siis mõõdeti lume paksuseks Jõgeval 8 cm ja järgnevatel päevadel sadas lund juurde.
Talvine maastik päikesepaistelisel laupäeval
Maksimaalseks lume paksuseks mõõdeti ilmajaama järgi laupäeva hommikul 9 cm ja järgmiseks hommikuks vähenes paksus ühe sentimeetri võrra. Lund oli piisavalt, et lapsed said juba kelgutada.
Lumiste ilmadega toitusid rästad pihlakatel. Hakid otsisid lume ja lehtede alt tammede juures toitu. Pühapäeval lendas kaks luigeparve üle põllu lääne suunas.
Rebane hiirejahil (Pildistas Tiit Keppart)
Jõgeva linna põhjaserval asuval põllul püüdis hommikupoolikul rebane edukalt hiiri.
Kännuvammik altvaates
Jõgeval 25.11.2024.