Kalakajakas Larus canus
Meie arvukaimat kajakaliiki võime veel kohata päris arvukalt nii rannikul kui sisemaa veekogude läheduses. Sellised seltsingud võivad oodata rändeks sobivaid põhjakaarte tuuli. Kalakajakad on väikesed kajakad, kes nii merele minevaid laevu, kui kalale minevaid kaluripaate saadavad. Viimased kutsusid neid räimekullideks.
Kalakajakas
Vanalindude sulestik paistab sarnana nii emas- kui isaslindudel. Lennupildis näeme kontrastselt musti tiivaotsi, millel paar väikest valget laiku, mis paistavad ka tiiva alaküljel. Muidu valgel kajakal on seljas hall mantel, valge pea, tumedad silmad, kollakas nokk ja hallikalt kollased jalad.
Kalakajakas
Noorlindude sulestik on hallikaspruun, nokaots tumedam ja jalad hallikad. Noore linnu seljale hakkab tekkima juba hall mantel, aga tiivasuled on halli- ja pruunikirjud.
Talvitujate arvukus oleneb ilmastikust ja võib kõikuda tuhandest kuni kümne tuhande isendini. Talvesulestikus näeme vanalinnu valgel peal ja kaelal väikeseid tumehalle triipe.
Hõbekajakaga võib algaja linnuhuviline kalakajaka segamini ajada: hõbekajakas on kalakajakast napilt kaks korda suurem, tema nokk on kollane, aga punase laiguga, jalad heleroosad ja silmad heledad. Võrdluseks foto hõbekajakatest erinevas vanuses ja sulestikus.
Hõbekajakad
Kalakajakate vaatlused: LINK