Pildistas LK team
Kevadine seahernes
Kevadine seahernes Lathyrus vernus
Kevadise seaherne õitsemine jääb samasse aega ülastega ja nende kasvukohadki võivad olla sarnased ehk viljaka pinnasega leht- ja segametsad, puisniidud või pargid.

Kevadise seaherne paarissulgjad liitlehed
Juunikuuks on taim ära õitsenud ja jääb rohurindes pea märkamatuks hoolimata sellest, et kevadise seaherne lehed püsivad rohelistena kuni sügiseni.
Liblikõielise kevadise seaherne vars kasvab püstisena ja taime lehtedel puuduvad nn köitraod, mis aitaksid teiste taimede najal kasvamist (kõik teised seaherned õitsevad hiljem ja kasutavad köitraagude abi).
Taime kasvukõrgus jääb tavaliselt alla poole meetri. Koheselt hakkavad silma pikalt teritunud tipuga paarissulgjad liitlehed, mis võivad sirguda kuni kaheksa sentimeetristeks. Kandilisele taimevarrele kinnituvad ka pisikesed abilehed.

Kevadise seaherne õied muudavad värvi õitsemis ajal: puhkemise aegu roosakad või lillakad kuid omandavad hiljem sinaka tooni ja muutuvad helesiniseks alles õite kuivades
Kevadine seahernes kasvab sagedamini hõredate puhmikutena. Taimel on jäme ja harunenud risoom, mille abil paljunetakse ja risoomi oli juba möödunud aastal salvestunud kevadiseks õitsemiseks tarvilikud varuained.
Kevadine seahernes püsib kenana lillevaasis. Putukatele pakub taim nektarit.