Fotod: Arne Ader
Vaatlusi saab läbi viia koduõues – olgu see linna- või puhkuse aegne maakodu. Tunned paremini koduümbrust ning oskad looduses toimuvat selgemalt mõtestada.
Valge-toonekure pesa
Valge-toonekurgedel läheb tänavu hästi, teateid on õige mitmest neljapojalisest pesakonnast Tavaliselt kasvab valge-toonekurgedel lennuvõimeliseks kaks või kolm poega. Tegu on pikaajalise seireprojektiga. Eestis on valge-toonekurgede arvukus kasvanud, praegu arvatakse meil pesitsevat neli kuni viis tuhat paari. Tänavuse loenduse tulemusel saame selgust, kui palju meil neid tegelikult on. Hetkel on äärmiselt lihtsa veebirakenduse kaudu sisestatud juba 1600 kurepesa asukoht.
Vaata valge-toonekure pesa veebikaamerat:
LINK
Sisesta oma kodukoha valge-toonekure pesa asukoht. Kurepojad on suured ja neid on kerge üle lugeda, kröömike kannatust peab olema:
LINK
Suitsupääsukesed
"Suvise aialinnupäeviku" abil saame edaspidi jälgida kümnete aialindude leviku ja pesitsemisedukuse iga-aastast muutumist ning aialinnupäeviku pidamine on lihtne ja igaühele jõukohane.
Osadel aialindudel, nagu tihased, vindid, rästad ja punarind, on juba teine pesitsuskord kätte jõudnud. Mõned koduvarblased võivad alustada koguni kolmanda kurna väljahaudumist. Nii tasub ka juulikuise puhkuse ajalgi kasvõi maakodu linnupäevikut pidama hakata.
Aialinnupäeviku ja määramisabid leiad veebilehelt: