Mõned päevad tagasi me „hädaldasime“, et kas meil jäävad tänavu karupulmad nägemata pole ju suuri vanaloomi mitmetel erinevatel põhjustel tänavu näinud.
„Mesinädalaid“ võib video alguses suisa aimata, mis sellest et kellaaeg üks öösel.
Maikuu lõpul hakkasid indlema juba osa isenditest ning elumuutused kaasnevad sellega pea kogu karude asurkonnas. Alustuseks peletavad emasloomad endi juurest minema napilt pooleteise aastased noored karud, kellega nad sünnist saadik koos liikusid (teadupärast indlevad emaskarud üle aasta hea toitumuse ja tervise korral). Muidugi hakkavad täiskasvanud isasloomad omale paarilist otsima – küll metsaelanikud teavad, kes ja kus liiguvad. Isakarusid pelgavad muidugi oma elu alustavad noored karud, vahel jäävad kaksikud, õed – vennad mõneks ajaks koos tegutsema või alustatakse iseseisvat elu „omapäi“, aga see sõltub „iseloomust või noorte omavahelistest suhetest“ – suurust neil juba on, aga karuaru veel napib. Eks me hakka varsti kuulma ja lehtedest lugema, et karud tegutsevad metsateedel või külade läheduses, kes endi ümbrust uudistavalt tagajalgadel seistes. Avastatakse uut ja oma maailma ning inimesepelgus pole iseseisva elu alustajatesse veel juurdunud.
Põdravasikatest, kes samuti oma elupaika otsivad kirjutasime mõned päevad tagasi ning neidki kohatakse linnades praegusel ajal sagedamini: LINK
Mida võiks veel karudest teada? Paljude uurijate väitel paarituvad emasloomad mitme isasloomaga ning seetõttu võivad ühe emakaru pojad olla päris erineva kasukavärvi, aga ka käitumisega. Sedagi olema kaamerapildis aastate jooksul märganud.
Sama paar käis vaatlusplatsil veidi enne keskööd. Pildi napsas Dima, LK foorumist