Kuidas Sea-TV toimib?

Tekst: Urmas Sellis
Joonis: Marti Savi (Kernel)

Viimase pooleteise kuu jooksul on seakaamera ummistanud ülemaailmset interneti võrgustikku ja mõistagi sellega tekitanud palju küsimusi. Peamiselt on küsitud  - kuidas see süsteem toimib ja kas pilti saaks suuremaks, teravamaks jne.

Marti Kernelist joonistas ja selgitas seakaamera toimimise skeemi:
 

Leidsin, et Arvi on äsja saatnud Looduskalendri Foorumisse sama teemalise postituse koos eestikeelsete mõistete tõlkega.

Poolteise kuuga on Eesti seakaamerat vaadatud 2 miljonit korda, seega vaatajate arv kasvas kiiresti kahekordseks. See infohulk, mida EENeti server peab endast läbi laskma, on sundinud meid vähendama pildi resolutsiooni poole võrra. See aga võimaldab poole enam huvilisi samaaegselt jälgima. Arvatavasti oleks vaatajaid veelgi rohkem, kui serveri võimsust tõsta. Sisuliselt on see võimalik vaid teise serveri lisamisega, mis pole just lihtne praeguses majanduslikus olukorras. Pildi kvaliteeti me rohkem vähendada ei tahaks, ilmselt tuleb striimile saamiseks mõnikord lihtsalt oodata pisut ja proovida uuesti - 3000 vaatajast keegi ikka läheb maha... Praeguse 700 Kbit/s striimi juures on ca 3000 üheaegset vaatajat serveri võimsuse piiriks. Siit ka vastus sellele, miks ei saa pilti suuremaks või teravamaks teha - sellega kasvaks oluliselt ka andmemaht.

Olete ilmselt märganud, et paaril viimasel päeval pole olnud enam katkestusi seakaamera töös. Varasemad probleemid olid põhjustatud ühe piraatkasutaja tegutsemisest sama mobiilimasti piirkonnas. Loodetavasti on ta nüüdseks lõplikult kõrvaldatud eetrist.

Pildi hakkimine või hangumine ekraanil pole reeglina seotud metsast tuleva signaaliga, vaid teie kohaliku võrgu koormatusega - ise leian niisugusel puhul tavaliselt, et lapsed on teises toas ka kaamerapilti vaatamas... 1Mbit/s kiirus ei võimalda hästi kahte striimi korraga vaadata!




 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)