Miks tulla Eestisse loodusreisile?

Kirjutas ja pildistas Bert Rähni
 
Alutaguse
 
Olen loodusturismiga tegelenud pea 15 aastat ja viimasel ajal just välismaalaste Eestisse toomisega. Seepärast olen pidanud pealkirjas toodud küsimust endalt küsinud ja sellele vastust pidanud otsima väga palju kordi. Kuna maailma mastaabis on Eesti niivõrd kaduvväike, siis meie oleme seadnud eesmärgiks tutvustada ennast eelkõige eurooplaste hulgas.
 
Et nn tavaturisti reisi peaeesmärgiks oleks loodus, siis peaks meil olema pakkuda midagi kõige-kõigemat, nagu näiteks Tallinna vanalinn ajaloo huvilisele.  Eestis puuduvad kõige kõrgemad mäed, kõige sügavamad orud, pikimad jõed ja parima vaatega vaateplatvormid. Sama kehtib paljuski ka aktiivseid tegevusi looduses harrastavate inimeste või lühidalt öeldes matkajate kohta, kes keskenduvad oma välisreisidel peamiselt maastikuelamustele. Oleme harjunud pidama suureks väärtuseks oma tuhandeid saari ja rannikut, mis seda kindlasti ka on, kuid fotodega Horvaatiast või Norrast Hiiumaa laiud kahjuks konkureerida ei suuda. Ainuke erand on rabad. Nende osas võime uhkust tunda aga soodes jätkub põnevat tegevust mõnest tunnist kuni paariks päevaks.
 
Kuid Euroopas kogub hoogu uus turismiharu, mis on keskendunud eelkõige liikide vaatamisele. Ilmselt ei saa see haru olema kunagi väga suur, aga huviliste hulk, kes sõidab riigist riiki, et seal looduses levivaid liike uudistada, on meie mastaape arvestades küllaltki suur.
 
Selles vallas on Eesti täiesti teise kaalukategooria võistleja. Võin julgelt väita, et oleme Euroopa absoluutses tipus. Miks?
 
Ausalt öeldes, ega mul väga ühest vastust ei olegi. Ühest küljest võib vastuse leida igast Eestit tutvustavast reklaammaterjalist: mitmekesisus, palju elupaikasid väiksel territooriumil, kiiresti vahelduvad maastikud jne – kõik kahtlemata väga õiged argumendid.
 
Väga olulised on ka hea toit, lahked inimesed, hubased majutusasutused, hea taristu nii hõredalt asustatud territooriumil, vaikus jm.
 
Kuid teisest küljest, tihti on külalistele kõige meeldejäävamad mingid meile, kohalikele eestlastele, hoomamatud hetked – ilus päikeseloojang koos posti otsas istuva tikutajaga, varahommikune tedremäng, õhtuses metsas ühel ajal korraga kuuldud viis kägu ja metskurvitsa ülelend, tee ääres võsas ragistav põder – ilmselt on sellised asjad meile nii tavalised, et ei oska neile tähelepanu pöörata. Igatahes on reisijate tagasiside Eesti kohta enamasti väga hea.
 
Süstamatka õhtu Hiiumaa laidudel
 
Kuna loodusvaatlusreiside hulk kasvab jõudsalt, siis otsime oma tiimi uusi inimesi.
OÜ Natourest http://natourest.ee/ on aastal 2008 asutatud reisifirma, mis toob Eestisse Lääne-Euroopa loodushuvilisi turiste.
 
Korraldame peamiselt linnu- ja imetajate vaatlemise reise, kuid ka botaanilisi, kiilidele ja liblikatele pühendatud ning kõikvõimalikke kombineeritud loodusreise.
 
Suurem osa klientidest tuleb Saksamaalt, Suurbritanniast, Hollandist, Šveitsist ja Taanist, kuid külastajaid on ka Belgiast, Hispaaniast , Prantsusmaalt ning mujalt.
 
Saksakeelsel turul tegutseme nime all BaltikumNaturReisen: LINK
 
Seoses reiside arvu suurenemisega otsime oma meeskonda loodusgiide.
 
Kandidaadilt ootame:
  • soovi töötada loodushuviliste inimestega;
  • saksa ja/või inglise keele oskust (oodatud on ka hollandi, taani, vene, prantsuse ja hispaania keele rääkijad);
  • valmisolekut tööks pikkadeks päevadeks looduses;
  • B-kategooria autojuhilubade olemasolu;
  • looduse tundmist vastavalt reisi peaeesmärgile.
 
Omalt poolt pakume:
  • võimalust veeta palju aega looduses koos mujalt Euroopast tulevate loodushuvilistega;
  • konkurentsivõimelist tasu;
  • võimalust omandada uusi teadmisi looduse vallas;
  • kogemusi teise keele ja kultuuritaustaga inimestega tegelemisel.
 
Soovijatel võtta ühendust kuni 15. jaanuarini 2016.
Bert Rähni
5137141 
 


 

EST EN DE ES RU  FORUM

       

Minu looduskalender

Aita teha Looduskalendrit - saada oma tähelepanekud ümbritseva looduse kohta. Vajadusel lisa pilt või video.

Minevik

Looduskalender.ee viidakogu

Teised kaamerad  Videod
Must-toonekure videod Lõuna-Belgiast Kurgede ränne (2008-2010) Korallnarmik (2011)
Linnukaamerad Hollandis Kotkaste ränne (2008-2010) Kure TV (2011)
  Raivo rännakud (2007) Kure TV 2 (2011)
  Tooni rännakud (2007) Merikotka TV (2010-2011)
 
 
    Konnakotka-TV (2009-2011)
    Seire-TV (2009)
    Kure-TV (2009)
    Talvine kotka-TV (2008)
    Sea-TV (2008-2009)