Suvine aialinnupäevik - linnuvaatluspäevad

Postitas Looduskalender - L, 01.10.2016 - 00.20
Autorid

Foto Arne Ader

Hanede rändeparv

Hanede rändeparv

Sisu

Möödunud pühapäeval pöördus tuul põhjast lõunakaarde ja tihaste massiline pöördränne põhjasuunas sai sellega otsa. Nüüd on saba-, must-, rasva- ja sinitihased jälle suuna lõunasse võtnud. Jätkub ka hallrästaparvede liikumine lõunasse.

Juba ammu oleks aeg näha ringi sagivaid suur-laukhanesid ja rabahanesid, aga sel aastal jäävad nad veidi hiljaks. Seevastu Lääne-Eestisse on saabunud terve hulk valgepõsk-laglesid.

Sel nädalavahetusel toimuvad rahvusvahelised linnuvaatluspäevad Birdwatch (loe lähemalt siit). Saada kindlasti oma vaatlused Eesti Ornitoloogiaühingule ja kui näed aias olles veel selliseid liike, keda tänavu pole kohanud, siis pane need kindlasti ka Suvisesse aialinnupäevikusse kirja. Soovitan ka pikema linnuvaatlustiiru ette võtta - pärast seda nädalavahetust näeme paljusid rändlinde alles poole aasta pärast!

Pühapäevaga lõppeb ka Suvise aialinnupäeviku tänavune hooaeg. Leia palun see aeg, et oma andmed päevikus kõikidel lehtedel üle kontrollida – pärast kolmapäeva, 5. oktoobrit veebipäevikus tehtud muutused enam arvesse ei lähe. Nagu ikka, veebipäevikusse kirja pandud vaatlusi saab endale pdf-vormis päevikuna salvestada ja välja printida. Selleks klõpsa oma päevikus kaardi all vasakus servas asuvale sakile "PDF".

Tutvu „Suvise aialinnupäeviku“ vaatlejate sissekannetega: LINK


Põnevaid rändeelamusi!
Meelis Uustal
Suvise aialinnupäeviku koordinaator

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.