Alutaguse kaamera uudised

Alutaguse metsakaamera näitab otsepilti metsloomade toitmisplatsilt Ida-Virumaal. Näha saab kährikuid, karusid, rebaseid ja teisi kohalikke metsaelanikke.

Vaata enne 2016. aastat ilmunud lugusid siit

Alutagusel karud liikumas

Postitas Looduskalender - T, 06.04.2021 - 18.18

Rajakaamera pildi saatis Ahto Täpsi

 

Pruunkaru ehk karu        Ursus arctos

 

Isasloomad hakkasid Alutagusel liikuma märtsikuus, kui metsaalused olid paksus lumes, sellest andsime ka teada. Talveune aegu kaotavad karud kaalus umbes 20%.

Aprillikuus ehk viimastena hakkavad ringi liikuma ka  poeginud emakarud. Kui aastavahetuse paiku sündinud karupojad kaalusid umbes kolmesada grammi, siis tänaseks on jõnglasete kaal juba nelja, viie kilo ringis.

VIDEO: pruunkarude sügisesest elukorraldusest

Postitas Looduskalender - K, 09.09.2020 - 14.14

Video salvestas Ahto Täpsi

Pruunkaru

 

Pruunkaru ehk karu      Ursus arctos

 

Umbes poolteise kuu pärast liiguvad pruunkarud oma nn tuumikaladele kuhu jäädaksegi talvituma, aga seni kestab suurtel loomadel tõsine nuumaaeg ehk valmistumine talveks.

Näha on veel koristamata kaerapõlde, jahimeeste söödapõllud jäetaksegi koristamata. Sageli jäävad loomad päevaseks ajaks viljapõldude lähedastesse metsatukkadesse ja põldude läheduses viibitakse viljakoristuse lõpuni. Söömale siirduvad vanaloomad pimeda saabudes, aga kärsituid noorloomi võib vahel põldudel märgata juba õhtu hakul.

Pulmaaeg on pruunkarudel lõppemas

Postitas Looduskalender - N, 11.06.2020 - 16.16

Video salvestas Ahto Täpsi

Foto Arne Ader

 

Karu ehk pruunkaru       Ursus arctos

 

Eks see puudutas meie kõigi kuni kaheksasaja karu, kelle hulka on arvatud ka tänavutalviste karupoegade elukorraldust vast ilmekamaks näiteks oli emakaru ja poegade sattumine Tallinna ja arvatavalt seetõttu, et liikuda ära emasloomi otsiva isaskaru aladelt, kes karupoegade elu võib ohtu seada…

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.