Kõik õue – ränne käib!

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 07.09.2019 - 11.01
Autorid

EOÜ suvine aialinnupäevik - 2019

Foto Arne Ader

Võsaraat

Võsaraat ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

Ilmselt on kõik aialinnuvaatlejad märganud, et käimas on vilgas lindude ränne. Sügisel on terve Eesti üks suur rändekoridor ja nii pole vahet, kas su aed asub linnas või maal. Peamine on hoopis õigel ajal õue minna – nii saab rändest kõige paremini osa. 

Päikesetõusujärgsetel tundidel lendavad praegu edela- ja lõunasuunas peamiselt metskiurud ja võsaraadid, sekka ka metsvinte ja mitmeid teisi värvulisi. Kui õhk natuke rohkem soojeneb, siis lööb oma silk-solgutava laulu lahti väike-lehelind. Tema öise rändehüppe lõpetas hommiku saabumine ja nüüd on vaja hakata kriitiliseks kulunud energiavarusid taastama. Veel satub aeda viimaseid väike-põõsalindusid, kes reedavad oma põõsastes tegutsemise kõlava täksimisega.

Ennelõunal jääb väikelindude liikumine soiku, kuid taeva alla tiirutavad end viud, kotkad ja teisedki röövlinnud. Muide, just praegu toimub meil enneolematu punajalg-pistrike invasioon, mistõttu tuleks elektriliinidel istuvaid saledaid hakisuurusi linde tähelepanelikumalt jälgida. 

Ka konnad ja vesilikud rändavad praegu. Mitte küll lõunasse, vaid oma talvituspaika veekogu põhjas või kusagil maa all. 

Meelis Uustal,  suvise aialinnupäeviku koordinaator
aed@eoy.ee

www.eoy.ee/aed

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.