VIDEOD: pruunkarude kevadisi tegemisi

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 04.05.2020 - 12.12
Autorid

Videod salvestasid Fleur ja Moira, LK foorumist

Textkörper

 

Karu ehk pruunkaru       Ursus arctos

 

Viimastel päevadel on looduses liikujad salvestanud videosid karude liikumistest seejuures paaris liikuvate vanaloomadest, kui emakarust poegadega ja neid erinevas meedias avaldanud.

Vaatame millised ajajärku pruunkarud maikuus elavad.

Teadupärast indlevad täiskasvanud emakarud üle aasta ja peatselt pooleteise aasta vanuseks saavatele karujõmpsikatele on täiesti arusaamatu, miks seni hoolitsev karuema nende vastu tõrjuvaks on muutunud. Innaaeg läheneb ja enne seda peavad noorloomad ajutiselt ise hakkama saama ja mitte vanaloomadele „tülinaks“ olema. Peale „pulmi“ võib karupere uuesti liituda, aga nende omavaheline nö vanemlik suhe ei taastu vaid on muutunud hästi läbisaavate suurte loomade suhteks.

Vahur Sepa sõnul algavad „karupulmad“ siis, kui haavalehed on kasvanud sedavõrd suureks, et loomad saavad neid juba süüa.

Tänavutalviste karupoegadega emasloomad jäävad vähemliikuvateks, et suurtele isasloomadele mitte „jalgu jääda“ ja pahandusi vältida, sest emasloomad on karupoegadele õpetanud, et suuri isasloomi peab tõsiselt kartma.

Veel elame pulmade eelset rahulikku aega

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.