VIDEO: mängulust on kõigil lastel

Eingereicht von Looduskalender - Do., 11.02.2021 - 12.12
Autorid

Video salvestas Olle Koert, www.tt.ee

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Bild
Imetamine
Textkörper

Imetamine

 

Hallhüljes      Halichoerus grypus

 

Sellist jäätuva mere pilti pole me enam aastaid näha saanud ja sellistes tingimustes on hülgepoegade ellujäämus kindlasti suurem.

Vanemad hülgepojad saavad täna juba nädalasteks, aga neid sünnib üha juurde. Hülgepoja sünnikaal jääb kümne ja kaheteistkümne kilo vahele ja nende esimeseks kasukaks on hallikasvalge lanuugo ehk „titekarv“.

Hülgemamma imetab poega vahel kuni kolm nädalat. Uurijate andmeil vahel kuni kümmekond korda ööpäevas, aga mainima peab, et hallhülged on päevasel ajal tegutsejad. Imetamise ajal emashülged ei toitu, ega rooja.

Hülgepiima on tohutult rammus, rasvasisaldus võib ulatuda kuni 50%-ni!

Hülgepojad võtavad imetamise ajaga kaalus juurde kolm- kuni nelikümmend kilo, aga kaalus juurdevõtmine oleneb paljudest teguritest, isegi hülgekoloonia arvukusest.

Kuidas emashülged oma võsukesed ära tunnevad? Hülgepoja häälitsuste ja lõhna järgi.

Imetamise lõppedes peavad noored hülged iseseisvalt hakkama saama sest emapiimaga on organism omandatud vajalikud varuained. Vanemaks saades tikuvad hülgepojad ringi hulkuma ja algab juba noorloomade karvavahetus.

Lumi maas, päike paistab, tuult ei ole, mõnusalt -10 kraadi. Mida sa elult veel tahta oskad…

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.