VIDEO: hallhüljeste lastead

Eingereicht von Looduskalender - Di., 16.02.2021 - 10.00
Autorid

Video salvestas Olle Koert, www.tt.ee

Textkörper

 

Hallhüljes        Halichoerus grypus

 

Kui jääolud on nagu tänavu, siis hallhülged poegivad meeleldi jääl ja maismaal näeme hülgeid vähemarvukatena.

Olle käis Saaremaa lõunapoolsel kaldaalal, mis on umbes kümne sentimeetri paksuse jääkaane all niikaugele kuni silm ulatub
Olle käis Saaremaa lõunapoolsel kaldaalal, mis on umbes kümne sentimeetri paksuse jääkaane all niikaugele kuni silm ulatub

Niisiis igati sobivad tingimused. Emashülged otsivad poegimiseks sellist triivjääd, mis on avavee läheduses, eemal tugevamast lainetusest, piisavalt suur ja kannab neid vähemalt kolm nädalat ehk imetamise lõpuni.

Maismaal sündinud hülgepoegade suremus on lihtsalt suurem ja lisaks veel korrelatsioonis populatsiooni tihedusega sest maismaal levivad kergemini kõikvõimalikud tõbede kandjad nii viirused, kui mikroobid. Jääl valitseb seevastu üpris steriilne keskkond kuna hülgeid on hõredamalt, seega ka vähem saastunud ja madalam temperatuur ei lase haigustel levida.

Vaata Ilmateenistuse jääkaarti: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.