VIDEO: hallpea - rähn

Eingereicht von Looduskalender - Di., 11.10.2016 - 08.08
Autorid

Video salvestas Ahto Täpsi

Foto Arne Ader

Üle peab kontrollima vana kuuri plangutise oksaaugud – äkki on keegi sinna talvekorterisse pugenud…

Textkörper

 

Hallpea-rähn         Picus canus

 

Hallpea-rähne võime kohata aasta läbi hõredamates looduslikes segametsades, pole nad haruldased ka vaiksemates linnaparkides ja nende arvukust hinnatakse umbes üheksale tuhandele isendile nüüd vastu talve.  

Meie tuntumast, suur-kirjurähnist on nad „pea“ jagu suuremad: kuni kolmekümne sentimeetrise pikkuse juures tuleb kaalu umbes sada viiskümmend grammi.

Seljasulestik värvus samblaroheline, kergelt kollakat tooni, pea, kaela, rinna ning kõhusulestik vesihall.

„Silmamask“ must ja silmaiirised punased. Kitsas põskhabemetriip samuti must. Vaid isaslinnu laubal märkame punast laiku. Nokk tumehall ning jalad kollakalt hallid.

Noorlinnudude sulestik on veel kröömike heledamat tooni.

 

Hallpea-rähn

Hallpea-rähn

Hallpea-rähnid on äärmiselt tähelepanelikud ning ettevaatlikud linnud. Sageli mängitakse vaatlejaga peitust – kui lind on Sind märganud ja tavaliselt märkab tema Sind varem, siirdub lind vaikselt puutüve taha peitu ning toimetab seal edasi. Sina püüad vaikselt liikuda paremasse vaatluskohta, aga sama kordub…

Kus hallpea-rähne nähtud: LINK

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.