VIDEOD: Klaara oli öö otsa pesalt ära

Enviado por Looduskalender el Vie, 11/03/2016 - 08:08
Autorid

Videod salvestas Liz, LK foorumist

 

Cuerpo

Kodukakk        Strix aluco

 

Alustame lugu nii nagu eile õhtul sai kirjutatud ja oodatud, et emaslind naaseb pesale. Klaars saabus pessa alles täna hommikul kell kuus. Seega oli lind pesalt ära üksteist tundi…

Eile õhtul veidi enne kella seitset oli kuulda esimesena Klaara ning seejärel läheduses viibiva Klausi häälitsusi, mida võiks pidada kurameerimise hüüdudeks ehk paaritumisele meelitavaid häälitsusi. Nõnda annavad  vanalinnud üksteisele teada kavatsustest. Pesas on ju alles esimene muna ning järgnevad tahavad viljastamist. Kell seitse õhtul lahkus Klaara pesalt.

Kodukakud on meie teiste kakkudega võrreldes kõige „öisema“ eluviisiga. Isaslind hoiab ning kaitseb pesitsusala ja kõigile teada, tuttav „uhuu“ ongi tema nn territooriumi või kutsehüüd. Harvemini kuuleme väristavat „hu- hu-hu-d“. Pesitsusaeg on pikk, kuulete kindlasti kõiki kirjeldatud häälitsusi, aga vast ka selliseid, millele seletust pakkuda nagu  mõistagi.

Muna jäi üksi pesapakku niisiis üheteistkümneks tunniks. Meil on varematel aastatel juhtunud, et emaslind on juba haudumise ajal olnud pesalt ära kolm-neli tundi. Väljas polnud öösel erilist pakast, vastu hommikut veidi üle paari külmakraadi – sellega ei tohiks muna veel läbi külmuda.

Emaslind käitus sarnaselt nagu varasematel öödel, enne munemist, kus pime aeg kasutati tervelt jahipidamiseks. Vaatame millisteks asjaolud kujunevad.

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.