VIDEO: õhtune "jutuajamine"

Enviado por Looduskalender el Lun, 09/04/2018 - 21:21
Autorid

Video salvestas Fleur, LK foorumist

 

Klaara tunneb huigates huvi Klausi tegemiste vastu pesapaku lähistel

Imagen
munad
Cuerpo

 

Kodukakk         Strix aluco

 

Vaatame ajas veidi tagasi kodukaku pesapakus toimunule, toimuvale ning veidi ajas edasi.

Klaara munes esimese muna pesapakku 30. märtsil, järgmised 2. ja 5. aprillil -  kodukakkudel nii käibki, mõnepäevaste vahedega. Paistab, et munakurn on täis.

Kevad oli teadupärast hiline, ööd külmad, munade pealt sai Klaara lahkuda vaid lühikeseks ajaks, seega võiks haudumise alguseks lugeda aprilli algust ja haudumise kestvuseks arvestada nelja nädalat või mõni päev kauem, mis võib ilmastikust oleneda.

Haudumise ajal peavad vanalinnud omavahelist ühendust õhtuhämarikus huikamistega.  – Klaaral hea teada, kas isaslind Klaus liigub juba pesapaku läheduses ja kas midagi nokapärast võiks ka loota. Pesast lendab Klaara välja kella üheksa paiku, siis saab veidi haudumisest „kangestunud konte“ samuti sirutada.

Isaslind Klaus toob emaslinnule pesasse nii pisinärilisi (uruhiiri, leethiiri, mügrisid), kui ka mõne värvulise, mõnel aastal kahepaikseid, vahel ka vihmausse – no seda, mida ümbruskonnal pakkuda.

Vahel on meilt küsitud, kus isaslind oma päevad mööda saadab? Kodukakkudele sobivad päevaseks varjumiseks hästi näiteks tihedad kuused, samuti vähekasutatavad kõrvalhooned, tegelikult võib loetelu veel päris pikalt jätkata.

Pesitsuspaigal tukub Klaus vanas, tihedas kuusehekis, kus toetab ühe külje tasakaalu hoidmiseks  vastu kuuse tüve…

 

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.