Hirvesarved kaovad otse-eetris

Postitas Looduskalender - K, 14.03.2018 - 16.16
Autorid

Kirjutas Tiit Hunt, www.rmk.ee

Sisu

Hirvepullid heidavad praegu hoogsalt sarvi, esimene üksik sarv leiti sel aastal kaamera lähistelt 20. veebruaril.

Paljude hirvede magamisasemed kõrval metsatukas viitavad sellele, et 20-22 pealine pullikari on olnud talvel üsna vähe liikuv ja püsinud enamasti söödakoha läheduses.
Kui eelnevatel talvedel-kevadetel pudenes platsile sarvi üksikutel kordadel, siis nüüd paar-kolm nädalat kestnud sarveheitmise ajal on neid siia jäänud tavatult palju – pudenenud sarved senini juba vähemalt kuuelt hirvelt.

hirved

Ei teagi veel, kas hirvepull on juba oma sügisel sarvedesse takerdunud maani ulatuvast köiekoormast lahti saanud, üleeile olid veel kümne-harulised sarved peas ja köiski lohises mööda maad.

Oleks huvitav vaadata, kui ohtralt sarvi hooaja lõpuks platsile maha jääks, kuid paraku on kaamera asukoht avastatud ja keegi käib neid sealt sihikindlalt ärakorjamas.

Kui sööta tuuakse juurde ajal, mil loomi hirveplatsil pole, siis sarvekorjajad sellest ei hooli ja olles eelnevalt hirvekaamerat jälgides silmanud lebavat sarve, saabuvad siia nii kiiresti kui võimalik ning sellega hirmutavad-peletavad rahulikud toidunosijad.

Sarvekorjajad teevad oma tegevusega vaesemaks ka RMK korraldatava hirveteemalise näituse, kuna väljapaneku üks osa on siin piirkonnas tegutseva hirvekarja sarved läbi kõigi viie hooaja.
Täna hommikul oli sarv veel veidi enne kl.8.00 lombi kaldal alles, viis minutit hiljem juba läinud.

Hirvekaamera

Hirvekaamera


SÕNUM SARVEKORJAJATELE:

Palun ärge minge enam kaamera juurde hirvi häirima ja söödaplatsilt sarvi võtma, neid võib otsida-leida ka mujalt – isegi Kihelkonna kandist.

Veel: Palun saatke mulle sel ja möödunud aastal korjatud sarvedest pildid, parem veel, kui saan näituse ajaks neid eksponeerida.

Koostööd lootes
Tiit Hunt

tiithunt@gmail.com

 

sarved

 

Pildi autor: Neeme Sepp

 

 

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.