Eesti looduse päeval Vargamäele rahvusmaastikke avastama!

Postitas Looduskalender - N, 16.08.2018 - 10.10
Autorid

Eesti Looduskaitse Selts annab teada

Foto A.H. Tammsaare muuseumi kodulehelt

Image
rada
Sisu

Laupäeval, 18. augustil 2018

Laupäeval tähistame Eesti looduse päeva. Kutsume kõiki loodussõpru Eesti rahvusmaastikke avastama!

Päev algab matkaga Järva-Madiselt Vargamäele, kus A. H. Tammsaare muuseumis toimub pidulik koosolemine ja kontsert.

Kohal on Jüri Ratas, Arnold Rüütel, Valdur Mikita, Kait Tamra, Juhani Püttsepp, Ingmar Muusikus, Kulno Malva, Vootele Hansen, Toomas Kiho jpt.

Täpsemalt vaata kava, mis järjest täieneb, Looduse Omnibussi kodulehelt.

Pärast tamme istutamist ja lõunasööki minnakse retkedele Eesti rahvusmaastikele: ootavad Kakerdaja, Paukjärv, Emumägi, Norra-Oostriku allikad ja Kurgja. Ootab ilus looduse päev koos loodusteadlaste, kirjanike, kunstnike ja muusikutega.

Eesti looduse päeval esitleb Eesti Looduskaitse Selts (ELKS) albumit "Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis". Kõik, kes toetavad seltsi maja remonti 25 euroga, saavad kingituseks raamatu.

Looduse Omnibussid väljuvad Tallinnast Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi 20.30; Tartust teater „Vanemuise“ eest 8.30, tagasi 20.30; Pärnust „Endla“ teatri eest 8.30, tagasi 20.30 (liituda saab ka Türilt kultuurikeskuse eest 9.30); ELKS-i buss väljub Ida-Virumaalt Kohtla-Järvelt.

Sõidu hind on koos lõunasöögi ja muuseumipiletiga täiskasvanutele 15, õpilastele 5 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Vargamäele tuleb ka Eesti Looduskaitse Seltsi buss Ida-Virumaalt, mis väljub Kohtla-järvelt 7.15 ning sõidab marsruudil Jõhvi, Iisaku, Avinurme, Laekvere, Rakke, Koeru, Roosna-Alliku, Järva-Madise. Hind 10 / 5 eurot. Lähem info ja registreerimine Ida-Viru bussile telefonil 5664 3602 (Anne Nurgamaa).

Vargamäele oodatakse ka kõiki omal käel tulijaid. Neile osalustasu, s.t lõuna ja muuseumipilet kohapeal täiskasvanutele 8 eurot, õpilastele 5 eurot, lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Ise tulijatel tuleb samuti registreeruda märkides, et tullakse oma transpordiga. Korraldatud on bussiühendus peale tseremooniat Vargamäelt Järva-Madisele oma auto juurde pääsemiseks.

Registreerumine retked@looduseomnibuss.ee, märkides, kas tullakse Tallinnast, Tartust, Pärnust või omal käel.

Eesti looduse päeva korraldavad Eesti Looduskaitse Selts koos Looduse Omnibussiga, keskkonnaministeerium ja EV100 korraldustoimkond.

Info telefonil 5647 6297.

Jaan Riis

Looduse Omnibuss

Eesti Looduskaitse Selts

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.