Euromatkarajal Keila-Joalt Laulasmaale

Postitas Looduskalender - N, 06.09.2018 - 22.59
Autorid

Lugu ja visuaal Kaido Einamawww.reisijutud.com

Image
Keila-Joa.
Sisu

1996. aastal avati Keila-Joal Eesti esimene nn euromatkarada - tähistatud ja piisavalt lihtne, et ka mitte nii sportlikud ja vanemad inimesed ilusti läbitud saaksid.

Selleks, et oleks euromatkarada, ei tohi maastik olla väga raske ja peatuskohti peab olema piisavalt tihedalt. Rada on tähistatud märkidega, millest igaühe juurest peab järgmine selgelt näha olema, et teaks edasi minna. Kunagiste plaanide kohaselt kulgeb E9 euromatkarada Laadoga järve kaldalt Portugali lõunatippu katkematult mööda Euroopa mandriosa rannikut.

Tähistatud rada.

Praeguseks pole enam see teekond täpselt algset joont pidi läbitav. Rada on nüüd juba osaliselt kõrvale põiganud kallasradade kitsuse või kohatiste kinniehitamiste tõttu, kulgeb Keila-Joalt mööda kanjoniäärset ilusat parki mere poole, pöörab nõukogudeaegsete eliitsuvilate rajooni äärt pidi Meremõisa suunas, suundub mööda liivaranda Lohusalu poolsaarele, vingerdab eramaade vahelt Lahepere lahe äärde ning jõuab sealt mere äärt pidi Kloogaranda välja. Läheb veel edasi ka, aga meie pöörame sealt juba tagasi.

Tegimegi algsele matkarajale oma träkis väikeseid korrektiive: esiteks lõpetasime juba Laulasmaal, mitte ei läinud Kloogaranda välja. Laulasmaalt saab bussiga tagasi Keila-Joale, aga kuna me ei jõudnud kell 12 päeval Keila-Joalt startides viimasele bussile, siis salvestasime ka otsetee jalgsi tagasi mööda sisemaa metsateid. See võibki abiks olla igal ajal.

Meremõisa rand.

Nii sai "trekkinguringiks" täpselt 20 km. Pole muret transpordiga, kui endal transport olemas ja jääb Keila-Joale.

Träkk, mis allpool kaardil, sisaldab tagasipöördumist Laulasmaalt (Recketi baari tagant) läbi metsa Keila-Joale.Tagasitee pole enam tähistatud.

Vaata videot 2011. aasta matkast:

Vaata kaarti (küll 2008. aastast, aga teekond püsib enam-vähem sama edasi):

Vaata Street View vaadet Keila-Joa pargist suuremalt:

EV100 matkarajad

Eesti Vabariik 100 puhul kaardistab Reisijutud.com sada Eesti matkarada ilusatel maastikel. Rada saab kaardistatud GPS-träkiga ning salvestatud 360 kraadi fotode, tavaliste fotode, Google Street View vaadete ja kirjeldusega. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.