Looduskaitsepreemia pälvis Mati Kaal

Postitas Looduskalender - E, 09.05.2016 - 17.17
Autorid

Keskkonnaministeerium annab teada

Image
Mati Kaal
Sisu

Mati Kaal

Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia pälvis Mati Kaal  

Keskkonnaminister Marko Pomerants andis täna looduskaitsekuud avades selleaastasele laureaadile, Tallinna Loomaaia kauaaegsele direktorile Mati Kaalule, üle Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia koos looduskaitse kuldmärgiga. Preemia suurus on 5000 eurot.

Eerik Kumari nimeline looduskaitsepreemia on elutööpreemia, millega tunnustatakse inimesi, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide ja looduse üksikobjektide kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud tähelepanuväärne. Mati Kaalu tunnustatakse aastaid kestnud viljaka tegevuse eest Eesti ja maailma looduse tutvustamisel ja uurimisel ning Tallinna Loomaaia juhtimisel.

Mati Kaal alustas Tallinna Loomaaias tööd 1968. aastal ning on andnud tohutu panuse loomaaia tegevusse ja arendamisse ning loodushariduse edendamisse Eestis, tema nimi on aastaid olnud Tallinna Loomaaia sünonüümiks. Mati Kaal on uurinud suurkiskjate bioloogiat ja ökoloogiat ning panustanud ohustatud liikide kaitsesse.

Eesti looduskaitsemärkide – hõbedaste tammelehtede – omanikeks said tänavu:

Eesti Ornitoloogiaühingu pikaaegne juht Andres Kalamees

Lahemaa rahvuspargi looduskaitse arendajad ja edendajad Arne Kaasik ja Anne Kurepalu

Saaremaa pool-looduslike koosluste hoidja ja hooldaja Kalvar Ige

Metsalooduse kaitsja ja tutvustaja Leili Mihkelson

Eesti keskkonna- ning loodushariduse edendamisega tegelev Maris Kivistik

Loodusajakirjanik ja giid Toomas Jüriado

Looduskaitsemärki antakse välja alates 2011. aastast ning märgiga tõstetakse esile neid, kellel teeneid looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel, looduskaitse edendamisel, arendamisel ja tutvustamisel nii üleriigilisel kui rahvusvahelisel tasandil.

Tänavune looduskaitsekuu on pühendatud loodusega sinapeal olemisele ning loodusest võõrandumise vältimisele, teemaks „Eesti loodus – oma või võõras“. Traditsiooniliselt toimub sel kuul mitmeid üritusi, millega püütakse loodust kõigile lähemale tuua, arusaadavamaks ning mõistetavamaks muuta. Kuu eesmärgiks on tugevdada ja hoida inimeste sidet loodusega, rääkida loodusest ja siin toimuvast, selleks korraldatakse mitmeid ekskursioone, loenguid, õppepäevi ja matku.

Looduskaitsekuu toimub juba 37. korda ja kuu kestab kuni 5. juunini. Looduskaitsekuu ürituste kohta saab lisainfot Keskkonnaministeeriumi kodulehelt:

LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.