Aasta linnu pojad alustasid iseseisvat elu

Postitas Looduskalender - N, 25.07.2019 - 16.16
Autorid

Eesti Ornitoloogiaühing annab teada

Veebikaamera pilt

Image
Aasta linnul, öösorril koorus pesakaamera ees kaks poega
Sisu

Aasta linnul, öösorril koorus pesakaamera ees kaks poega

Alates juuni algusest said kõik huvilised veebikaamera vahendusel kaasa elada aasta linnu öösorri pesaelule. Nüüdseks on juuni keskel koorunud kaks poega alustanud iseseisvat elu ning pesakaamera lõpetab töö.

Hiiumaal ühele pesale paigaldatud kaugjuhitav kaamera võimaldas jälgida öösorride tegemisi alates haudumisest ja poegade koorumisest kuni poegade lennuvõimeliseks ja iseseisvaks saamiseni. Ühepäevase vahega koorunud kaks poega kasvasid kiiresti ning hakkasid paari päeva möödudes pesa ümbruses ringi liikuma. Vanalinnud toitsid neid oma kurgus toodud putukatega peamiselt öösel. Päevasel ajal olid öösorrid suhteliselt passiivsed. Viimast korda võis poegi kaamera ees näha 9. juulil, pärast seda on kuulda olnud lindude hääli.

"See on väga erakordne, et saime aasta lindu veebikaamera vahendusel jälgida. Öösorr pesa ei ehita, vaid muneb otse maapinnale ning seetõttu leitakse öösorri pesasid harva. Lisaks on lind aktiivne öösiti, mis tegi otseülekande edastamise keerulisemaks," selgitas aasta linnu projekti meeskonna liige Triin Leetmaa. "Kahe poja lennuvõimestumisega päädinud pesitsuse nägemine oli põnev kogemus. Pooleteise kuuga saime öösorride eluolust ja käitumisest teada üht-teist uut, kuid leidsime kinnitust ka varem kuuldule ja loetule," lisas Leetmaa.

Videopäevikut saab vaadata ja kokkuvõtet öösorri pesas toimunust lugeda: https://eoy.ee/oosorr/kaamera

Öösorri kaamera paigaldasid koostöös Kotkaklubi ja Eesti Ornitoloogiaühing. Kaamera üles seadmisel osalesid Renno Nellis ja Urmas Sellis Kotkaklubist ning Omar Neiland Beta Group OÜ-st. Serveriruumiga toetas EENet, foorumit pidas Looduskalender.

Lisainfo:
Triin Leetmaa, aasta linnu projekti meeskonna liige
526 3676
leetmaa.t@gmail.com
www.eoy.ee/oosorr

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.