Linnuvaatlusvõistluse "Iga kuu uus list!” - juulikuu kokkuvõte

Postitas Looduskalender - L, 08.08.2020 - 12.12
Autorid

Koostas Tiiu Tali

Pildistas Jaana Vain

Image
Linnuvaatlusvõistlus
Sisu

Klubi Estbirding korraldab sellel aastal linnuvaatlusvõistlust “Iga kuu uus list!”, mille eesmärgiks on igal kuul näha või kuulda võimalikult palju erinevaid linnuliike. Osalemise eelduseks on oma linnuvaatluste talletamine mõnda üldkasutatavasse loodusvaatluste andmebaasi (nt PlutoF). 

Juulis nägid osalejad kokku 227 erinevat linnuliiki.

Kõige enam liike said möödunud kuul kirja Uku Paal (197  liiki), Mariliis Paal (193  liiki) ja Rein Kalmus (177 liiki).

Juulikuu ässad said endale kirja Toomas Traagel (rabahani), Peter Lind (puna-harksaba), Anni Miller (stepi-loorkull ja kaljukotkas), Tarvo Valker (kiripugu-rüdi),  Rein Kalmus (karvasjalg-kakk), Riho Männik (tuttlõoke), Leho Aaslaid (nõmmekiur) ja Renno Nellis (männi-käbilind).  

Teisteks haruldasteks liikideks, keda juulis nägid vaid kaks kuni neli võistlejat, olid kanada lagle, mustlagle, väikekoskel, põldvutt, teder ja metsis, väikepütt, väikepistrik, värbrüdi, rohunepp, lõunatirk, koldjalg-hõbekajakas, sooräts, vööt-põõsalind ja urvalind.

Võistluse üldarvestust juhib Uku Paal 1154 punktiga, teist kohta hoiab Mariliis Paal 1122 punktiga ja kolmandat kohta Kaarel Võhandu 1047 punktiga. Tuhande punkti piiri ületasid ka Rein Kalmus ja Tarvo Valker. Palju õnne!

Võistluse info ja reeglid: LINK

FB grupp: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.