Voyageurs Wolf Project uurijad USA Minnesota osariigis on taas imelised kaadrid rajakaamerasse saanud. Seekord on näha, kuidas ligi 5-kuune hundikutsikas oma isalt (hunt V094) toitu nurub. Kahjuks polnud papal aga toitu jagada, vastasel juhul oleks regurgitatsioon ehk maosisalduse tagasivool sellise osava ja järjekindla lunimise peale olnud reflektoorne.
Video on ka suurepäraseks illustratsiooniks sellele, mida koerlaste puhul kätkeb endas allumine. Koerakoolituse maailmas on visalt levinud müüt, justkui peaksid koeraomanikud “karjajuhtidena” oma lemmiku jõuga selili pöörama, et talle “hundi keeli” koht kätte näidata. Tegelikult nii see hundikarjas ei käi. Alluv hunt pöörab end ise, VABATAHTLIKULT selili. See on osa selgest ja konflikti vältivast koerlaste kommunikatsioonist.
Huntide käitumise spetsialist Monty Sloan (Wolf Park, USA) on hundikarja liikmete vahelisi hierarhilisi suhteid kirjeldanud järgmiselt: “Domineerimissuhte” asemel peaks seda kutsuma "allumissuhteks". Kui sa vaatled hunte, siis märkad, et see loom, kes algatab enamuse suhtluskordadest, ei ole domineeriv, vaid alluv hunt. Karjajuht ei käi ringi teisi domineerides - talle allutakse. Enamasti tuleb karjahierarhias madalamal positsioonil olev loom ise joostes juurde ning aktiivselt allub domineerivale hundile, kes lihtsalt parasjagu seal olema juhtub. Ning siis nimetavad inimesed seda protsessi “domineerimiseks”.
Video allikas: Wolf Voyageurs Project
https://www.facebook.com/
Laura Kiiroja