Uudised

Üleannetud hundikutsikad

Postitas Aasta Loom - P, 11.04.2021 - 10.00
Sisu

 

Märtsi lõpus õnnestus Yellowstone’i rahvuspargi (USA) töötajatel välja uurida, kes käib viimasel ajal parklast liikluskoonuseid varastamas ja aeg-ajalt ümber paigutamas. Teolt tabatud süüdlased õnnestus lausa videopildile saada. Tegu oli Wapiti Lake hundikarja 11 kuu vanuste kutsikatega. Kari oli mõnda aega piirkonnas asuva piisonikorjuse kallal einestanud. Kõhud täis ja meel rõõmus, otsustasid väikesed vandaalid oma mängulusti liikluskoonuste peal välja elada.

 

Tänavusest hundijahist kokkuvõtvalt

Postitas Aasta Loom - P, 28.03.2021 - 16.24
Avapilt
Sisu

Kuu aega tagasi, 28. veebruaril lõppes tänavune hundijahihooaeg. Jahihooaja lõpu seisuga kütiti Eestis lubatud 149 hundist 131, lisaks üks eriloaga lastud Harjumaa hunt.

 

Hundijahiks antakse Eestis lube kahes järgus. Esmalt andis Keskkonnaamet loa 140 hundi küttimiseks. Tuginedes jahihooaja käigus kogunenud lisaandmetele, anti 12. veebruaril luba veel 9 isendi küttimiseks. Need lisaload olid suunatud kärntõves vaevlevate võsavillemite likvideerimisele ja kahjustustega piirkondadesse.

 

Polaarhundid - kes nad on?

Postitas Aasta Loom - P, 07.03.2021 - 09.00
Avapilt
Sisu

National Geographic Eesti veebruarikuu numbris on tore artikkel ajakirjaniku kontaktist Kanadas Ellesmere’i saarel elavate polaarhuntidega! Lisaks sellele, et polaarhundid on oma madalamatel laiuskraadidel elavatest suguvendadest hulga heledamad, eristab neid ka inimhirmu puudumine.
 

Hundimuumia igikeltsas

Postitas Aasta Loom - P, 28.02.2021 - 09.00
Avapilt
Sisu

Kanadas avastatud hundikutsikas, kes elas 57 000 aastat tagasi.

 

 

Paar aastat tagasi jagasime uudist Siberi igikeltsast avastatud 18 000 aastat tagasi elanud isase kutsika säilmetest. Vaatamata sellele, et kutsikas oli imetlusväärselt hästi säilinud, ei andnud DNA testi tulemused vastust selle kohta, kas nüüdseks nime Dogor kandva kutsika näol oli tegemist hundi või koeraga.


Möödunud detsembris avaldati aga Kanadas, Yukoni provintsis avastatud veelgi vanema kutsika säilmete uurimise tulemused. Tegu on emase hundikutsikaga, kes elas ligi 57 000 aastat tagasi! Kutsikas, kelle DNA analüüs näitas selgelt, et tegu on iidse hundiga, sai nimeks Zhùr.

Zhùr on kõige täielikumalt säilinud hundimuumia, mis iial avastatud - ainult silmad on puudu! Seetõttu on õnnestunud tema toonast 7-nädalast eluolu päris põhjalikult uurida.

 

VIDEO: Valgevene hundipere kevadest sügiseni

Postitas Aasta Loom - P, 07.02.2021 - 10.14
Sisu

Öeldakse, et 2020. aasta oli loodushuviliste seas tavapärasest viljakam, sest pandeemia andis võimaluse looduses rohkem aega veeta ning seal toimuvat veelgi tähelepanelikumalt jälgida. Valgevene Naliboki metsaelul hoiti silma peal erilise põhjalikkusega. Filmilindile sai möödunud hooaja hundipõlvkonna sirgumine kevadest sügiseni!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.