Uudised

Kiskjakahjude ennetustöö on vilja kandnud

Postitas Aasta Loom - P, 08.05.2022 - 08.56
Avapilt
Sisu

Tekst: Laura Kiiroja
Foto: Diana Grandmaire

 

Keskkonnaamet avaldas aprillis pressiteate, milles rõhutas kiskjakahjude ennetustöö vajalikkust ning andis ülevaate viimasest suurkiskjate tekitatud kahjude statistikast.
 

Tähelepanelikud hundihuvilised ehk mäletavad, et 2020. aasta jahihooajal kütiti Eestis poole rohkem hunte, kui paaril varasemal aastal - ametliku statistika järgi 129 kriimsilma. (Võrdluseks: 2018. aasta jahihooajal kütiti 67 hunti ning 2019. aastal 64 hunti. Tänavu lõppenud jahihooajal kütiti taas 60 hunti.) Huntidele suunatud toonane tugev küttimissurve oli ajendatud tavapärasest kõrgemast pesakondade arvust (31 hundipesakonda üle Eesti) ning 2020. aasta kõrgest murtud lammaste arvust.

 

Kuidas suhtud võsavillemisse, mesikäppa ja metsakiisusse?

Postitas Aasta Loom - P, 17.04.2022 - 13.49
Avapilt
Sisu

Tekst: Laura Kiiroja

 

Kas olete kuulnud, et Eestis on hundi sotsiaalmajanduslik kandevõime mitu korda väiksem kui looduskeskkonna kandevõime? See tähendab, et loodusesse sobiks metsasanitare oluliselt rohkem, kui meie ühiskond talub. Eks hundi arvukuse ohjamine olegi pigem poliitiline kui bioloogiline küsimus. (Seda mitte ainult Eestis, vaid kõikjal maailmas, kus hunt inimesega maid jagab.)

 

VIDEO: võsavillem saagiga Aasta Loom P, 10.04.2022 - 11.43
Sisu

Tekst: Laura Kiiroja
Video: Kalle Pihelgas

 

Häid kaadreid kodumaa võsavillemitest oleks patt jagamata jätta. Sestap jagame siingi loodusfotograaf Kalle Pihelgase märtsi lõpus sotsiaalmeedias laineid löönud videot ettevaatlikust hundist. Susi jäi rajakaamerasse Läänemaal Matsalu rahvuspargis, kui ta oli parasjagu asjatamas loodusliku silla ületamisega, endal hambus värske tükk saakloomast (ilmselt metskitsest). 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.