"Eesti ravimtaimed" 3. osa

Postitas Looduskalender - L, 19.12.2020 - 11.11
Image
Sisu

Ilmunud on raamatusarja “Eesti ravimtaimed” 3 osa. Seekordse raamatu kaanel on kujutatud Eesti vanarahva meelis kohvitaim, aga temast saab teha ka väärtuslikke raviteesid.

Raamatus on juttu veel 30 Eesti ravimtaimest, suur osa meile tuttavad peenralt või potist, nt sibul, petersell, koriander, kanep, aaloe, aga kirjeldatud on ka vanarahva jaoks olulisi taimi nagu jürilill, kuutõverohi, hanijalg jt. Kõiki neid tutvustatakse põhjalikult ja selgitatakse, kas nende kasutamine on tänapäeval ikka põhjendatud. Lugeja saab teada, mis nimesid üks või teine taim kannab ja kuidas rahvas on neid vanasti ravimisel kasutanud. Põhjalikult on tutvustatud iga taime nüüdisaegset tõenduspõhist kasutusviisi, droogi keemilist koostist ja toimeid, kogumist, kuivatamist ja säilitamist. Tarvitamisõpetused tuginevad uusimatele teadusuuringutele ning lähtuvad ka iga taime kasutamisega seotud ohtudest, kusjuures silmas on peetud ka toimet, mis avaldub, kui konkreetset taime kasutatakse koos ravimitega.

Raamatu autorid on Tartu Ülikooli farmakognoosiaprofessor Ain Raal ja loodusajakirjanik-folklorist Kristel Vilbaste. Kirjastuselt Varrak on varem on ilmunud „Eesti ravimtaimed” (2018) ja „Eesti ravimtaimed II” (2019). Raamatud on müügil raamatkaupluste e-poodides.

Viimase osa ilmumisnädala puhul on Varraku e-poes soodus eripakkumine kõigile kolmele osale: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.