Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistluse 1. vooru küsimused

Postitas Looduskalender - R, 26.02.2021 - 09.09
Autorid

Linnuvaatleja tuletab meelde

Illustratiivne foto Arne Ader

Talvike

Talvike ( www.loodusemees.ee )

Sisu

Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistluse 1. vooru küsimustele saab vastuseid saata kuni 28. veebruarini.

Määramisvõistluse viienda hooaja esimese vooru küsimused leiab siit: 

algajad: LINK

edasijõudnud: LINK

Määramisvõistluse reeglid leiate: LINK

Juba viiendat aastat ootab Linnuvaatleja huvilisi osalema määramisvõistlusel! Ka sel aastal tõotab võistlus pinevat konkurentsi kuni lõpuni ja parimaid ootavad ka tänavu uhked auhinnad.

Linnuvaatleja kümnevooruline linnumääramise võistlus algab ka sel korral veebruaris ja kestab novembrini, mil iga kuu alguses ilmub Linnuvaatleja kodulehel viis küsimust Eesti lindude nimestikku kantud liikide kohta.

Määramisvõistlus toimub kahes raskusastmes – algajad ja edasijõudnud. Mõlemas raskusastmes korraga osaleda ei saa, mistõttu tuleb raskusaste valida osalejal endal oma teadmisi ja kogemust hinnates. Siiski ootame algajate puhul osalema pigem neid, kes tunnevad Eesti kõige tavalisemaid linde (näiteks rasvatihast, valge-toonekurge, harakat); edasijõudnute küsimused on sobivad neile, kes tunnevad peaaegu kõiki Eesti linde.

Mõlema raskusastme kokkuvõttes parimatele on auhinnaks binokkel, mille on välja pannud Photopoint. Auhindu aga loosime ka igas voorus osalejate vahel. Loosiauhindade hulgast leiab linnuraamatuid (esimeses voorus läheb loosi Marko Mägi „Meie lapse linnuraamat“) ja kuldnoka aasta puhul ka kuldnoka pesakaste.

Auhindadega toetavad lisaks ka ajakiri Eesti Loodus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Estbirding ja Muhu Seikluspark.

Toredat kaasalöömist!

Linnuvaatleja

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.