Pajutibud vaasi

Postitas Looduskalender - R, 02.04.2021 - 10.10
Autorid

Fotod Arne Ader

Sisu

28. märtsil tähistati rahvakalendri järgi urbepäeva. Pühapäeval lõpeb pikk paastuaeg ülestõusmispühadega ja alati on varakevadiste pühade aegu toodud vaasi pajuurbi.

 

Kahevärvine paju

Kahevärvine paju ( www.loodusemees.ee )

 

Kahevärvine paju       Salix phylicifolia

 

Kaunite urbadega uhkeldavad looduses kahevärvised pajud ja nende kasvukohti võib märgata maanteede läheduses auto akendest. Urbadega pajupõõsad hakkavad silma sest nad kasvavad püstiselt, enamasti kraavide kallastel, soisematel niitudel või jõgede kaldaaladel.

Kahevärvise paju veidi läikivad võrsed on päris siledad, aga võivad isegi kõrvuti kasvavatel põõsastel olla erinevat värvi koorega ja koore värvus võib vahelduda heledamast rohekast või kollakast kuni punakaspruuni värvuseni.

Raagremmelgas

Raagremmelgas

 

Raagremmelgas          Salix caprea

 

Raagremmelgate urvad jäävad kahevärviste pajudega võrreldes veidi tagasihoidlikumateks. Noores eas kasvavad raagremmelgad põõsana ja vaid vähesed nendest sirguvad looduses puudeks.

Kiire levikuga raagremmelgaid võime märgata kasvamas nii niitmata heinamaadel, kui hooldamata põllusiiludel. Pioneerliikidena kasvatakse raiesmikel koos arukase, halli lepa ja haavaga ja võideldakse koha eest „päikese all“ koos teiste kiirekasvuliste lehtpuudega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.