Näitus „Tolmeldamise võluja valu“

Postitas Looduskalender - N, 03.06.2021 - 15.15
Autorid

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Sisu

Näitus Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toob esile tolmeldamise võlu ja valu

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi uus näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ keskendub putuktolmeldajatele ja nende tähtsusele nii inimeste kui ka kogu planeedi heaks. Näitus avatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumi vahetuvate näituste saalis 4. juunil.

„Taimede ja putukate elu on omavahel keerukalt põimunud, kus üks pool ei saa läbi teiseta ning kogu ülejäänud elusloodus sõltub sellest suhtest,“ selgitas näituse kuraator bioloog Veljo Runnel. „Avame näitusel läbi fotode ja interaktiivsete eksponaatide putuktolmeldajate rikkaliku maailma, kus loodusehuvilisel külastajal ei jää muud üle kui imestust väljendada,“ sõnas Runnel.

Näitus tutvustab taimi tolmeldavate putukate mitmekesisust, põnevaid kohastumusi ning ka inimtegevusest tekkinud ohte, mis varitsevad nii putukaid kui ka neist sõltuvaid taimi. Näitus tuletab meelde, et selle rikkuse säilimine on tänapäeval suuresti inimese enda kätes.

Tartu Ülikooli botaanikaaia avamaal eelmisel suvel avatud infotahvlitelt saab uudistada, missugused taimed ja putuktolmeldajad on vastastiku kohanenud. Taimede juures asuvad Infotahvlite asukohad on märgitud infovoldikule, mis on saadaval botaanikaaia külatuskeskuses.

Kõik huvilised on oodatud näituse virtuaalsele avamisele Tartu Ülikooli loodusmuuseumi Facebooki lehel 4. juunil kogu päeva jooksul alates kell 10. Näitust saab külastada muuseumi piletiga ja jääb avatuks Tartu Ülikooli loodusmuuseumi vahetuvate näituste saalis 30. jaanuarini 2022.

Kuraator: Veljo Runnel 

Kujundaja ja graafiline disain: Margot Sakson 

Illustratsioonid: Grete Alt 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.