Sügisretk loodava Sõrve looduskaitseala toetuseks

Postitas Looduskalender - L, 23.10.2021 - 08.08
Autorid

Looduse omnibuss annab teada

Image
kits
Sisu

Pühapäev 24.oktoober 2021

Pühapäeval 24. oktoobril ilm rahuneb, sajud lõppevad ja pühapäev paistab Sõrves päike. On põlislooduse päev ja teeme retke loodava Sõrve looduskaitseala maastikele ning sellele järgnevale looduse pärastlõunale Muraste Looduskooli õuele. Tallinna lähistele Harku ja Saue valda moodustataval Sõrve looduskaitsealal on palju väärtusi.

Siin leidub Põhja-Eestile iseloomulikke looalasid, metsi ja niite, mis on unikaalsed terves Euroopas, rabakooslusi (neist suurim Muraste raba), lamminiite Vääna jõe kallastel, vanu palu- ja nõmmemännikuid ning soo- ja laanemetsi.

Sõrvel on põnev ajalugu, siinsest muinaskülast on pärit Taani kuninga vasall, kes sai nimeks Clemens Estonus / Clemens Esto. Nii on kirjas 1240. aastal ilmunud Taani Hindamisraamatus. Püüame looduses aimata neid teid ja radu, kus see meie rahvale vist vaat et üks nimepanijaid võis siinkandis oma maavalduste vahet kaheksasada aastat tagasi liikuda, Sõrve, Liikva ja Vatsla külad. 

Moodustatavale looduskaitsealale jääb ka mitmeid põnevaid  Esimese Maailmasõja aegseid Peeter Suure merekindluse rajatisi. Tallinna lähedale uue 2300 hektari suuruse looduskaitseala loomisele on ohuks soov sinna rajada kaevandusi, kogumahus üle 500 hektari.

Retke juhivad ning Sõrve loodus ja ajaloo väärtusi tutvustavad loodushoidjad Val Rajasaar, Lauri Klein, Uudo Timm ning ajaloolane Heinart Puhkim.

Pärast retke Muraste looduskooli õuel jätkub arutelu looduskaitseala loomise toetuseks.

Söögid-joogid kaasa.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 10.00. Muraste Looduskooli juurest Sõrve kell 11.00. Muraste Looduskooli õuel vestlusring 14.30.  Tagasi Tallinnas kell 17.00

Sõidu hind koos lõkkekohviga  20 eurot. Õpilastele 10 eurot. Lapsed, kes koolis ei käi tasuta.

Sõidusoovis kindlatel palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee.

Vajalik on täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297

Bussisõidul kanname maske. Jälgime nii bussisõidul kui retkel Valitsuse ja Terviseameti nõudeid ning soovitusi.

Rahvaalgatuse üleskutse Sõrve looduskaitseala toetuseks Harju maakonnas: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.