VIDEO: kanakulli pesas toimub

Postitas Looduskalender - P, 24.07.2022 - 09.09
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Image
Emaslind saabus saagiks püütud oravaga pesale
Sisu

Emaslind saabus saagiks püütud oravaga pesale

 

Kanakull        Accipiter gentilis

 

Kanakullide paar kasvatas ülesse kolm pesapoega.

Lõpetasime ülekande veebiülekande häirete tõttu 9. juulil, aga katkendlikust ülekandest hoolimata on LK foorumi liikmed saanud salvestada pilte ja videoklippe.

Ülekande link: LINK

Täna saavad kullipojad üheksa nädalasteks, käies pesal vanemate poolt toodud toitu ootamas. Pesal on võimalus kõigil saagist osa saada kui aga erinevatel okstel oodatakse saab saak ainult ühele ja kogenematul tegelasel ei pruugi saak küüniste vahel püsida ning hoopis maha kukkuda…

Huvitav kas pisema noorlinnu meelest on teiste sabast sikutamine mäng?

Vaata ülemist kaameratõmmist ja märkad videot vaadates, et vanalindude sulestik erineb noorlindude omast. Kui vanalindude alapool on põiki vöödiline, siis noorlindudel pikitriibuline.

Vanalindudest paistavad emaslinnud isaslindudest oluliselt suurematena. Kui lennupildis paistab isaslindude tiibade siruulatus umbes meeterine, siis täiskasvanud emaslindudel on nimetatu paarikümne sentimeetri jagu võimsam.

Kanakullide tiivad paistavad ümarad, saba kitsas, pikk ja nelja laia vöödiga. Noored haukad on peaaegu vanalindude mõõtu sest linnades pesitsevaid kanakulle ja nende noorlinde võime märgata just lennupildis. Rändele asutakse alles oktoobrikuus nii, et tähelepanelik märkab nende toimetamist ja teeb vahet vana- ja noorlindudel.

Kui metsaelanikud jahivad erinevaid saaklindude ja -loomi, siis linnaelanikud peamiselt tuvisid ja hakke. Vanalindude jahitaktika on sarnane, aga noorlinnud peavad jahikunsti alles omandama.  

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.