Täna kinnitati Sõrve looduskaitseala olemasolu

Postitas Looduskalender - N, 30.11.2023 - 12.12
Autorid

Keskkonnaameti kaitseala skeem

Image
Kavandatava Sõrve looduskaitseala paiknemine Harjumaal. Looduskaitseala 2006. aastal ette pandud välispiir on punase viirutusega, täiendavate uuringute alusel korrigeeritud välispiir, mis on ka looduskaitseala loomise ettepaneku aluseks, on esitatud roosa viirutusega. 2006. aastal ette pandud sihtkaitsevööndite piirid on helesinise viirutusega. Uuringute andmete alusel korrigeeritud sihtkaitsevööndid on tumesinise viirutusega
Sisu

Kavandatava Sõrve looduskaitseala paiknemine Harjumaal. Looduskaitseala 2006. aastal ette pandud välispiir on punase viirutusega, täiendavate uuringute alusel korrigeeritud välispiir, mis on ka looduskaitseala loomise ettepaneku aluseks, on esitatud roosa viirutusega. 2006. aastal ette pandud sihtkaitsevööndite piirid on helesinise viirutusega. Uuringute andmete alusel korrigeeritud sihtkaitsevööndid on tumesinise viirutusega.

Sõrve looduskaitseala loomise algatas Harku vald 2006. aastal ja tänasel valitsuse istungil kiideti heaks kliimaministeeriumi poolt esitatud eelnõu ja moodustati Harku valla Sõrve looduskaitseala ning kehtestati kaitsekord.

Sõrve looduskaitsealal saab kaitsta, säilitada, taastada ja tutvustada terviklikku loodusmaastikku ning maastikuilmet. Seal olevaid looduslikke ja poollooduslikke kooslusi, elustiku mitmekesisust ning kaitsealuseid liike.

Liigid, kelle elupaiku kaitstakse: I kaitsekategoorias merikotkas, II kaitsekategoorias karvasjalg-kakk, valgeselg-kirjurähn, laanerähn ja kanakull. Taimedest: soomurakas, jumalakäpp, kõdu-koralljuur, pruun raunjalg, põõsasmaran jt.

Planeeritava looduskaitseala pindala suurus peaks tulema 2257,5 hektarit. Kaitsealal oleks viis sihtkaitsevööndit – Sõrvemetsa, Muraste raba, Mustalepa, Sõrve ja Tugamanni.

Sõrve loouskaitseala loomis määrus jõustub kümnendal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.