VIDEO: kelle sahver

Postitas Looduskalender - K, 14.02.2024 - 12.12
Autorid

Pildistasid Kristel Vilbaste ja Merje Aruwww.marufotod.ee

Image
Sahvri varusid oli paari kilo jagu
Sisu

Sahvri varusid oli paari kilo jagu.

 

Kaelushiir        Apodemus flavicollis

 

Hoonetesse ronisid kaelushiired talvituma juba sügisel. Kuid erinevad hiireliigid seltsis eksisteerimist ei talu ja suurem ning tugevam, kaelushiir tõrjuvad koduhiired talvitushoonest välja ja talveks elamutesse tunginud kaelushiired toituvad sellest, mida majas leidub.

Need kes oma koduhoovides linde söödavad märkavad sageli toidumajade ümbruses pisikesi jälgi.

Kui keegi peaks õhtuhämaruses lindudele mõeldud toidumajas tegutsema peaks kahtlustada just kaelushiirt. See tegelane ronib ja turnib nii põõsastel, kui puudel. Toidumajast kaasa võetud päevalilleseemnetest kogutakse varusid

Kui keegi peaks õhtuhämaruses lindudele mõeldud toidumajas tegutsema peaks kahtlustada just kaelushiirt. See tegelane ronib ja turnib nii põõsastel, kui puudel. Toidumajast kaasa võetud päevalilleseemnetest kogutakse varusid.

Söödavat varutakse ka lindude pesakastidesse

Kaelushiir

Kaelushiir

Suhteliselt suure kaelushiire kasukas on kollakaspruun, aga kurgu- ja kõhualune on valge. Suured silmad ja kõrvad viitavad pimeduses tegutsejale. Kui närilise kehapikkus on umbes kümme sentimeetrit, siis saba pikkus võib kehapikkust isegi ületada. Kehakaalu umbes viiekümne grammi ringis. Tugevad tagajalad võimaldavad sooritada kuni poolemeetriseid hüppeid ja seda on lumel hea märgata sest teised hiired lihtsalt kõnnivad lumes.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.