"Puude juures on mets"

Postitas Looduskalender - R, 27.01.2017 - 16.16
Autorid

Pildigalerii Arne Ader, www.loodusemees.ee

Sisu

Seda nime kannab Loodusemehe pildipanga uus galerii, mis toob esile metsa vaimseid väärtusi. Uude pildikogusse mahuvad nii eri-ilmelised metsavaated kui ka portreed paljudest liikidest, kes on metsa lahutamatuks osaks. Pildikogu, mille esmaesitlus leidis aset ELF-i korraldatud ja kesknädalal toimunud  „meie metsade kestvuse“ kontserdil, on nüüd vaadeldav ka Loodusemehe galeriide hulgas: ava galerii

 

puude-juures-on-mets

Teemaga haakub üks 14 aastat tagasi kirja pandud lugu, millest meenutame siinkohal kahte mõtet.

Puude taga on mets - ei tea sellest paremat seletust metsale. Metsa pole puudeta, ometi moodustavad puud metsa mitmekesisest elust vaid tühise osa. Mets on hoomamatu kui merevees hulpiv jäämägi - lihtne on märgata tolle pisikest helkivat tippu, aga proovige ette kujutada veel seda, mis jääb silme eest peitu!

Kevadel annab mets oma olemasolust märku juba kaugelt. Linnud laulavad! Me ei näe neid, aga me teame täpselt, et nad laulavad metsas. Õigemini, nad ongi osake metsast. Täpselt nii nagu ka töökad sipelgad, kirevad liblikad või salapärased seened, mis ilmutavad end maa peal vaid lühikese osa aastast.

Loe Arne Aderi artiklit tervikuna 2003. a. Õhtulehest: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.