Talvise aialinnuvaatluse esmased tulemused

Postitas Looduskalender - E, 30.01.2017 - 16.16
Autorid

Ornitoloogiaühing annab teada

Foto Uku Paal

Image
Rasvatihased: ülal isaslind, all emaslind / foto: Uku Paal
Sisu

Rasvatihased: ülal isaslind, all emaslind / foto: Uku Paal

Möödunud nädalavahetusel kaheksandat korda toimunud talvisel aialinnuvaatlusel vaadeldi esialgsetel andmetel üle 43 000 linnu vähemalt 60 liigist. Esmaspäeva hommikuks olid oma vaatlused edastanud 1900 linnusõpra, kes tegid aialinnuvaatlusi 1300 paigas üle Eesti.

Vaatlusi saab edastada kuni 6. veebruarini.

Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane, kes moodustas kolmandiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt eelmistele aastatele mahtusid esiviisikusse veel põld- ja koduvarblane ning rohevint ja hallvares. 

Vaatlustulemusi mõjutas tänavusele talvele iseloomulik pehme ilm, mille tõttu on lindude vajadus toidumajades leiduva lisatoidu järele väiksem. Keskmine lindude arv vaatluskohas oli külmade talvedega võrreldes 25% madalam, mitmed vaatlejad teatasid isegi lindude täielikust puudumisest. 

Põnevamatest liikidest kohati tamme-kirjurähni, värbkakku, kodukakku ja metsist. Ühte aasta lindudest - kaelus-turteltuvi - vaadeldi 10 kohas.

Eesti Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid. Tuletame meelde, et vaatlustulemusi ootame kuni 6. veebruarini. Neid saab sisestada aialinnuvaatluse kodulehel http://www.eoy.ee/talv/vaatlused/ või saata postiga  (Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, Tartu 51005).

Viidatud kodulehel saab jälgida kõiki juba sisestatud vaatlusi ja nende paiknemist kaardil. Oodatud on ankeedid ka nendest vaatluskohtadest, kus vaatlustunni jooksul ühtegi lindu ei kohatud, sest lindude puudumine on sama oluline info kui lindude olemasolu.

Lõplik kokkuvõte avaldatakse veebruari keskel.

 

Lisateave:

Aarne Tuule

Talvise aialinnuvaatluse koordinaator, Eesti Ornitoloogiaühing

58002869

talv@eoy.ee

www.eoy.ee/talv

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.