Uus tihasekaamera

Postitas Looduskalender - T, 13.06.2017 - 22.31
Autorid

Ülekande võimaldavad Tele2 ja EENet
Sissejuhatus Margus Ots

Sisu

 

Otsestriim Uudised Foorum

Vaata mobiilsest seadmest: iPhone, iPad; Android, VLC

Vanematele arvutitele: flash player

Kehvemate suveilmadega, kui koduõue linnud vihmavarjus on, saab lindude tegemisi vaadata ka veebikaamerate vahendusel. Näiteks Läänemaal asuvast kaameraga pesapakust võib jälgida rasvatihasepaari pesaelu.

Selles pesas oli 11. juunil 3 muna ning 13. juunil 5 muna. Kuna rasvatihane muneb päevas ühe muna, siis sellesse pessa muneti esimene muna tõenäoliselt 9. juunil. Mitme munaga kurn lõpuks munetakse, selgub juba lähipäevil.

Tavaliselt on selleks ajaks kõige varem munema hakanud rasvatihastel esimese kurna pojad juba pesast lahkunud ning võib arvata, et tegemist on sama tihasepaari teise kurnaga. Kuid selle aasta külma maikuu tõttu asusid rasvatihased pesitsema tavapärasest hiljem ning paljud varased kurnad hukkusid – seepärast saame sellest kaameraga pesapakust jälgida pigem ebaõnnestunud esimese kurnaga tihasepaari järelkurna edenemist.

Rasvatihase pesakaamera otsepilti edastab Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Looduskalendriga, ülekannet võimaldavad EENet ja Tele2, foorumit peab Looduskalender. Pesapakus oleva pesa uudiseid kajastab Linnuvaatleja.

Tihasekaamera

Pesapildi napsas Biker LK foorumist

Toetavad:

EEnet    Eesti Ornitoloogiaühing   
 

 

KIK Keskkonnainvesteeringute Keskus logo

 

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.